آخرین اخبار

طراحی پلتفرم کلاس C در سایپا

مدیرعامل پارس خودرو از طراحی پلتفرم کلاس C در سایپا خبر داد و اظهارداشت: بر روی این پلتفرم سه مدل هاچ‌بک، کراس و سدان تولید خواهد شد.

ناصر آقامحمدی در حاشیه دومین جشنواره بین‌المللی طراحی خودرو در جمع خبرنگاران گفت: گروه خودروسازی سایپا نسبت به طراحی و استفاده از دو پلتفرم جدید اقدام کرده و بر روی این پلتفرم‌ها سه مدل خودروی هاچ‌بک، کراس و سدان را تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

مدیرعامل پارس خودرو افزود: بر روی پلتفرم C نیز خودروهایی را در حال طراحی و قالب‌سازی داریم و البته پلتفرم B نیز توسط مرکز تحقیقات سایپا در حال طراحی مفهومی است.  وی تصریح کرد: خودروی ساینا از سوی مرکز تحقیقات گروه خودروسازی سایپا طراحی شده و در حال تولید آزمایشی است که در سال ۹۴ به بازار عرضه خواهد شد.

آقامحمدی در پاسخ به این سوال  مبنی بر استفاده از طراحان خارجی در طراحی خودروهای جدید این گروه خودروسازی توضیح داد: علاوه بر اینکه باید از استعدادهای داخلی استفاده کنیم، سایپا استفاده از تکنولوژی روز دنیا را نیز در دستور کار قرار داده و بر این اساس با طراحان کره‌ای و آلمانی و نیز مراکز تحقیقات اروپایی و آسیایی مذاکراتی را انجام داده است.

مدیرعامل پارس خودرو در ادامه خاطر نشان کرد: گروه خودروسازی سایپا طی سال‌های اخیر توجه خاصی به توسعه مدل‌های خودرو داشته و در حال حاضر دو پلتفرم کلاس B و C را طراحی کرده است.

آقامحمدی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به دانش طراحی صنعتی و بهره گرفتن از پتانسیل اساتید و دانشجویان، مدل‌های جدید خودروهای داخلی را طراحی و با تکنولوژی جدید و روز تطبیق دهند. این در حالی است که ما بر روی خودروهای الکتریکال و سولار تمرکز کرده‌ایم که امیدواریم در اردیبهشت ماه سال آینده بتوانیم جمع‌بندی مناسبی از ایده‌های طراحی خودرو که به این جشنواره ارائه می‌شوند، داشته باشیم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *