آخرین اخبار

راه‌اندازي نخستين شهر خودرو در سرزمين ايرانيان / آخرين مهلت نمايشگاه‌داران

مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران از راه‌اندازي نخستين شهرک خودرو در سرزمين ايرانيان خبر داد.
رضا قديمي مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران در نشستي  خبري از راه‌اندازي نخستين شهرک خودرو در سرزمين ايرانيان با هدف فروش خودروهاي صفر و وارداتي  در کنار مجموعه هاي تفريحي، ورزشي براي شهروندان تهراني خبر داد و اظهار داشت: تا پايان سال 94 تمام نمايشگاه‌داران تهران به خارج از شهر منتقل مي شوند.
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران با اشاره به اقدامات يک ساله گذشته شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران جهت جمع‌آوري و ساماندهي نمايشگاه‌داران خودرو در شهر تهران اظهار داشت: قريب به يک سال است که اقدامات سلبي براي مزاحمت نمايشگاه‌داران شروع شده است.

پلمپ تعدادي نمايشگاه خودرو
وي گفت: اين اقدامات در پي هشدارها و اخطارهاي شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل در سال گذشته بوده و به جهت اينکه برخي از نمايشگاه‌داران توجهي به هشدارها و اخطارهاي اين مجموعه نکردند در نهايت اقدامات سلبي در دستور کار اين شرکت قرار گرفت. تعداد محدودي از نمايشگاه‌داران که به اخطارهاي شرکت ساماندهي توجه نکردند در نهايت با همکاري پليس راهور اقدامات سلبي در دستور کار قرار گرفت و در نهايت تعدادي از خودروها منتقل و تعدادي از نمايشگاه‌ها نيز پلمب شد.
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران تاکيد کرد: اين اقدامات برخلاف ميل باطني مسئولان شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران بود اما چون برخي از نمايشگاه‌داران اعتقادي به هشدارها و اخطارها نداشتند در نهايت اقدامات سلبي در دستور کار قرار گرفت.

حداقل فضاي مورد نياز يک نمايشگاه خودرو
وي ادامه داد: براي فعاليت نمايشگاه‌داران حداقل فضايي که نياز است مساحت ‌آن بايد بالاي صد متر باشد که در برخي از نقاط شهر تهران در فضاهاي 10 تا 20 متر نمايشگاه‌داران فعاليت خود را انجام مي‌دادند که همين امر مشکلات عديده‌اي را براي شهر و شهروندان ايجاد مي‌کرد.
قديمي ادامه داد: در همين راستا شهرداري تهران در نخستين اقدام، توسعه مراکز خريد و فروش خودرو را در دستور کار خود قرار داد به نحوي که تعداد مراکز خريد و فروش خودرو از 2 مرکز به 5 مرکز افزايش و ظرفيت اين مراکز نيز 10 برابر گذشته شد.
وي افزود: با افتتاح مرکز چيتگر با 20 هکتار، مرکز خاوران با 8 هکتار و مرکز شهيد دوران با 4 هکتار اقدامات گسترده‌اي براي توسعه مراکز خريد و فروش خودرو در شهر تهران صورت گرفت چرا که هم اکنون در هر خانواده چند خودرو وجود دارد.

برخي خيابان ها در انحصار نمايشگاه داران
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با تأکيد بر اينکه در ساير کلانشهرهاي دنيا نيز، نمايشگاه‌داران خودرو به خارج از شهر منتقل مي‌شوند گفت: متأسفانه در برخي از خيابان‌هاي شهر تهران شاهد بوديم که نمايشگاه‌داران اين خيابان‌ها را انحصاري کرده و توجهي نيز به هشدارها و اخطارهاي داده شده نداشتند و در نهايت اقدامات سلبي در دستور کار قرار گرفت چرا که ما بايد رضايت شهروندان را فراهم مي‌کرديم.

افزايش 3 برابري خريد و فروش پس از راه اندازي مراکز
قديمي تصريح کرد: با راه‌اندازي 5 مرکز خريد و فروش خودرو در شهر تهران و بر اساس آمار تعداد خودروهايي که در سال 90-91 به اين مراکز مراجعه مي‌کردند قريب به صد هزار خودرو بود که اين آمار در سال 92 سه برابر افزايش يافت.
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ويژگي‌هاي مراکز خريد و فروش خودرو در شهر تهران گفت: اين مراکز با حضور کارشناسان و همچنين پليس راهور اصالت خودرو و ميزان سلامت خودرو تعيين و تأييد شده و در واقع شهروندان با خيال آسوده اقدام به خريد خودروي مورد نظر خود مي‌کنند.

ساماندهي فروش خودروهاي صفر خارجي
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران اظهار کرد: در همين راستا شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران براي ساماندهي فروش خودروهاي صفر خارجي نيز پيگيري‌هاي لازم را در دستور کار خود قرار داد و بدين ترتيب تصميم جديدي را براي راه‌اندازي مرکزي تحت عنوان شهر خودرو ويژه خودروهاي صفر و وارداتي نمود.
قديمي بيان داشت: با توجه به تصميم جديد شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل، از بخش خصوصي دعوت شد و در نهايت سرزمين ايرانيان به فاصله نزديک شهر تهران و بعد از شهر جديد پرند با امتيازات ويژه براي اين امر مهم پيش‌بيني شد.

امتيازات ويژه سرزمين ايرانيان براي نمايشگاه داران
وي افزود: سرزمين ايرانيان و سرزمين فروش خودروهاي صفر خارجي داراي امتيازات ويژه‌اي است که از آن جمله مي‌توان به عدم عوارض گمرک خودروها اشاره کرد.
وي تصريح کرد: در اين مجموعه اين فرصت براي خريداران فراهم شده تا تستي از خودروها صورت گيرد و در واقع شهروندان مي‌توانند قبل از خريد خودروي مورد نظر اقدام به تست خودرو در بزرگ‌ترين پيست دنيا در اين مجموعه انجام دهند.
قديمي گفت: در سرزمين ايرانيان علاوه بر امتيازات در نظر گرفته شده اقدامات ديگري نيز از جمله حضور گمرک ايران و همچنين مراحل ترخيصي و بانک و همچنين مرکز شماره‌گذاري پيش‌بيني شده است.
وي افزود: سرزمين ايرانيان علاوه بر فروش خودروهاي صفر خارجي و وارداتي تسهيلات ويژه‌اي را نيز براي خانواده‌ها در نظر گرفته است که از آن جمله مي‌توان به وجود مجموعه‌هاي تفريحي، ورزشي، خريد و … اشاره کرد.
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران گفت: مجموعه سرزمين ايرانيان انحصاري نيست و  اين آمادگي وجود دارد که ساير سرمايه‌گذاران چنانچه مايل باشند در سراسر شهر سرمايه‌گذاري‌هايي را به اين شکل انجام دهند و شهرداري تهران نيز حمايت‌هاي لازم را از آنها انجام خواهد داد.

اولويت انتقال نمايشگاه هاي خودرو
قديمي تصريح کرد: به زودي و طي فرآيند پيش‌بيني شده انتقال نمايشگاه‌داران خودروهاي صفر خارجي به سرزمين ايرانيان و شهر خودرو صورت خواهد گرفت و در نحوه واگذاري اولويت با کساني است که پروانه کسب فعال در شهر تهران را داشته باشند.
وي گفت: هزينه پروژه از جمله زمين و ساخت سرزمين ايرانيان توسط بخش خصوصي تأمين شده است و شهرداري در اين زمينه فقط نظارت خواهد داشت.
مديرعامل شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با اشاره به انتقال ساير صنوف در گذشته به خارج از شهر تهران گفت: صنف فروشندگان مواد شيميايي، چوب و تخته و اوراقچي‌ها از جمله صنوفي بودند که عليرغم اينکه مخالفت شديدي براي شهر تهران داشتند اما در نهايت و با تلاش شهرداري شرايط انتقال آنها فراهم شد.
قديمي تصريح کرد: متأسفانه در برخي از پياده‌روهاي عباس‌آباد شاهد هستيم که تعدادي از نمايشگاه‌داران در همين مکان اقدام به پارک خودروهاي خود مي‌کنند که همين موضوع چهره شهر را بدرنگ کرده است.
وي با تأکيد بر اينکه تمام نمايشگاه‌داران تهران تا پايان سال 94 به خارج از شهر تهران منتقل خواهند شد گفت: در اين زمينه شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل مُصر بوده و تلاش خود را براي اين موضوع انجام خواهد داد.

سرزمين ايرانيان نخستين ابرپروژه کشور
در ادامه اين نشست خبري آقاي موسوي سرمايه‌گذار و مؤسس پروژه شهرک سرزمين ايرانيان نيز در ارتباط با اين موضوع و سرزمين ايرانيان گفت: اين پروژه در حال حاضر به عنوان نخستين ابرپروژه در کشور مطرح است که تمام نيازهاي يک خانواده را در دل خود جاي داده است.
موسوي  افزود: متأسفانه در سالهاي گذشته ابرشهري مثل تهران سرانه‌هاي لازم در حوزه‌هاي مختلف تفريحي و ورزشي و … را از دست داده است و راه‌اندازي اين مجموعه مي‌تواند بسياري از مشکلات را در اين زمينه مرتفع کند.

به گفته موسوي در سرزمين ايرانيان کاربري از جنس شهربازي، پارک آبي، اتومبيلراني، زمين گلف و هتل در نظر گرفته شده است ضمن اينکه 186 هکتار از اين مجموعه به فعاليت فروش خودروهاي صفر خارجي و وارداتي اختصاص داده شده است.

تجميع انواع نمايندگي‌ها و برندهاي خودرو
وي اظهار داشت : اين مجموعه به عنوان شهر خودرو با هدف تجميع انواع نمايندگي‌ها و برندهاي خودرو در کنار يکديگر پيش‌بيني شده است.
سرمايه‌گذار و مؤسس پروژه شهرک سرزمين ايرانيان گفت :سالانه بيش از 60 هزار خودروي خارجي وارد کشور مي‌شود و ميانگين آن هر ماه 6 هزار خودرو بود که سرزمين ايرانيان مي‌تواند با توجه به امکانات در نظر گرفته شده شرايط خوبي را براي نمايشگاه‌داران و خانواده‌ها فراهم کند.
موسوي در پايان ضمن اظهار خرسندي با اشاره به اينکه سرزمين ايرانيان به عنوان يک منطقه ويژه اقتصادي محسوب مي‌شود اظهار داشت: اين مجموعه به نفع نمايشگاه داران خواهد بود و درامورات واردات سود خواهند کرد ضمن اينکه سرعت کارشان نيز بالا خواهد رفت و اين به نحوي است که هفته گذشته اولين محموله وارداتي به اين مجموعه وارد شده و کالاها ظرف يک روز ترخيص شدند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *