آخرین اخبار

تغییر چارچوب واردات خودروهای سنگین دست‌دوم در سال ۹۴

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به این‌که در سال آینده چارجوب واردات خودروهای سنگین با عمر ۳ سال تغییر می‌کند، گفت:نوسازی ناوگان جاده‌ای یکی از اولویت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، شهرام آدم‌نژاد اظهار کرد: نوسازی ناوگان جاده‌ای یکی از اولویت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، اما این کار سرمایه‌گذاری زیادی را می‌طلبد.

وی با بیان این‌که هماهنگی‌هایی با وزارت نفت در این رابطه انجام شده است، تصریح کرد:  بر اساس بند ق تبصره قانون بودجه اگر از این محل بتوانیم تسهیلاتی را دریافت کنیم بحث نوسازی را انجام خواهیم داد.

وی با بیان این‌که تولید خودرو مقداری کم شده است، افزود: از این رو باید سبد توزیع ناوگان نیز زیاد شود تا رانندگان بتوانند راحت تر انجام دهند.

وی با اشاره به بند قانونی مربوط به واردات خودروهای سنگین، ادامه داد: بند ه ماده 163 برنامه پنجم توسعه می‌گوید به شرکت‌ها اجازه داده می‌شود نسبت به واردات ناوگان با عمر سه سال اقدام کنند و چنانچه خودرویی را نوسازی کردند می‌توانند از تخفیفات گمرکی هم استفاده کنند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان این‌که معرفی شرکت‌ها برای واردات را سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای انجام می‌دهد، گفت: در سال 93 این برنامه را انجام داده‌ایم و سال آینده پیگیر هستیم که مقداری چارچوب این کار را تغییر دهیم.

آدم‌نژاد تاکید کرد: رانندگان عمدتا خواستار خودروهای نو هستند و -این موضوع- به صلاح ما است و برای تامین نیاز ظرفیت واردات خودروهای خارجی با عمر سه سال وجود دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *