آخرین اخبار

فقط از نمایندگی های مجاز خودرو بخرید

وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه مشترک وزارتخانه متبوعش با شورای رقابت بر سر خودروهای وارداتی خبرداد و گفت: مردم تنها از نمایندگی های مجاز خودروهای خارجی، خرید کنند.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد ایران،محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و بلاروس در جمع خبرنگاران گفت: معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت با شورای رقابت جلسه مشترکی در مورد واردات خودرو برگزار کرده‌اند تا قانون واردات خودرو، هرچه سریعتر عملیاتی شود، بنابراین وزارت صنعت، مشکلی با شورای رقابت ندارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس دستورالعمل واردات خودرو، هر واردکننده خودرو طبق قانون باید امکانات و توانمندی تعمیر، نگهداری و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان را داشته باشد و قطعات یدکی خودرو را نیز تامین کند.
وی تصریح کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته، اجرای قانون واردات خودرو کمرنگ بوده و البته دلیل آن را هم شاید بتوان تحریم‌ها دانست، به نحوی که هر فردی خود به طور مستقل شروع به واردات خودرو کرده و خدمات پس از فروش آن را نیز متضمن نشده است، در حالی که شکایات زیادی به وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده است که با بررسی آنها مشخص شد قانون باید اجرا شود.
به گفته نعمت‌زاده، به دلیل اینکه شرایط کشور ویژه است،  وزارت صنعت اعلام کرده که طبق قانون، نمایندگی‌های مجاز که امکان تعمیر و نگهداری دارند، خودرو وارد کنند و کسانی که از نظر ارائه خدمات پس از فروش با این نمایندگی‌ها قرارداد منعقد کنند، مجاز به واردات هستند.
وی به مردم توصیه کرد تا از نمایندگان رسمی واردات خودرو، خودروهای وارداتی را خریداری کرده و نسبت به خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل کنند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *