آخرین اخبار

خودرو دوستدار محیط‌ زیست دو نیرو با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد

رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با حضور رئیس جمهور، صبح امروز از خودرو دوستدار طبیعت با عنوان دونیرو که یکی از طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی است، رونمایی شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی، رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توضیح این طرح، بیان کرد: خودرو دونیرو توسط شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) و با کارفرمایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تولید و صبح امروز با حضور رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و اعضای هیات دولت رونمایی شد.

وی افزود: خودروی دو نیرو، هیبریدی است و با نیروی برق کار می‌کند و در صورت شارژ کامل باتری تا مسافت 85 کیلومتر حرکت می‌کند. همچنین در این خودرو موتور بنزینی طوری طراحی شده است که از این موتور تنها برای شارژ باتری استفاده می‌شود و برای حرکت خودرو کاربردی ندارد.

صالحی در خصوص اهداف ساخت این خودرو، گفت: خودرو دو نیرو یک خودرو دوستدار محیط زیست است و برای حفظ محیط زیست کاربرد دارد و باعث کاهش آلایندگی‌های محیطی نیز می‌شود.

رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی درباره اعتبار این طرح، بیان کرد: با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران 90 میلیارد ریال برای این طرح کلان ملی هزینه شده است.

بنا بر این گزارش، در این مراسم رونمایی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران دقایقی را با این خودرو رانندگی و از کیفیت کار آن ابراز رضایت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *