آخرین اخبار

نحوه خدمات رسانی مراکز معاینه فنی خودرو در روزهای پایانی سال

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو نحوه خدمات رسانی مراکز معاینه فنی خودرو در روزهای پایانی سال را تشریح کرد.

به گزارش کارنت؛ ولی الله آذروش، مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو با اشاره به افزایش تقاضاهای سفر در ایام نوروز از 16 اسفند تا پایان سال، اظهار داشت: ساعت کاری مراکز بیهقی، سراج، الغدیر، شکوفه، نیایش، آبشناسان، چمران، دماوند به مدت یک ساعت افزایش می یابد و بر این اساس مراکز مذکور از ساعت 7:30 صبح لغایت 17:00 فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه درصورت افزایش مراجعات در این ایام جهت رفاه حال شهروندان ستاد آمادگی دارد تا در صورت نیاز نسبت به افزایش ساعت کاری اقدام کند، ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز از 2 لغایت 4 فروردین 94، چهار مرکز معاینه فنی بیهقی، سراج، آبشناسان، الغدیر  فعال خواهند بود و در روزهای کاری تا 13 فروردین ماه تمامی مراکز فعال و به شهروندان برای سفر ایمن تر خدمت رسانی می کنند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو تصریح کرد: جهت تشویق و ترغیب شهروندان به انجام معاینه فنی و تکریم ارباب رجوعانی که با گرفتن معاینه وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال احترام به قانون و دیگر شهروندان به انجام رسانده اند، در راستای استقبال از بهار از ابتدای اسفند ماه 93 تا پایان 15 فروردین ماه 94 در سه بازه 15 روزه به قید قرعه در هر بازه به سه نفر از مراجعه کنندگان هدیه استفاده سه نوبت معاینه فنی رایگان اهدا خواهد شد.

وی افزود: یکی از مدارک مهمی که هر ساله در سفرهای نوروزی توسط پلیس راهور به جد کنترل می شود معاینه فنی خودروهاست. به شهروندان توصیه می شود خارج از الزام قانونی برای سلامت خود و خانواده شان صرف مشمول و یا غیر مشمول بودن خودرو جهت اخذ معاینه فنی حتماٌ قبل از سفر به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و از وضعیت عمومی و ایمنی خودرو نظیر وضعیت ترمز و کمک فنر،وضعیت اتصالات جلوبندی، وضعیت اهرم بندی فرمان،میزان فرمان و غیره مطلع شوند.

آذروش خاطرنشان کرد: بنابر آمار اعلامی پلیس، 11 درصد از تصادفات منجر به جرح و فوت ناشی از نقص فنی و 40 درصد بر اثر واژگونی خودرو که می تواند بر اثر خطای انسانی و یا پایین بودن سطح ایمنی خودرو در حفظ پایداری سمتی خودرو حادث شده باشد، اتفاق می افتد. قطعاً با مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی قبل از سفر و صرف زمان کمتر از 15 دقیقه برای هر خودرو می توان از 18000 کشته جاده ای سالانه با لحاظ نقش 11 درصدی نقص فنی در تصادفات حداقل جان ارزشمند 2000 انسان را نجات داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *