آخرین اخبار

هر زمان تورم منفی شد، خودرو هم ارزان می شود!

رییس انجمن قطعه سازان در خصوص افزایش یا کاهش قیمت خودرو در حال حاضر گفت: هرگاه تورم منفی یا صفر شد قیمت‌ها هم کاهش خواهد یافت و پیش بینی کاهش قیمت خودرو فقط آدرس دادن غلط به مردم است.

به گزارشکارنت به نقل از میزان، محمدرضا نجفی منش با اشاره به اینکه تورم تاثیر مستقیم بر کاهش یا افزایش قیمت خودرو دارد، گفت: بحث کاهش قیمت خودرو بحثی انحرافی است که عده ای برای سو استفاده مطرح می کنند و این آدرس دادن غلط به مردم است زیرا هرگاه تورم منفی شد قیمت خودرو هم کاهش خواهد یافت.

وی در خصوص تصمیم وزارت صنعت مبنی بر وادرات خودرو به یک سری نمایندگی های خاص گفت: بنابر تصمیم وزیر صنعت قیمت گذاری خودرو به واردکنندگان اختصاص یافته است و دولت نباید در قیمت گذاری دخالت کند، وزیر هم دستور داده که قیمت گذاری را واردکنندگان انجام دهند و دولت دخالتی نخواهد داشت.

به گفته نجفی منش مقرر شده است نمایندگی ها واردات را با خدمات پس از فروش انجام دهند وزیر هم دستور داد تا قیمت گذاری را سازمان حمایت انجام ندهد و این تصمیمی موجه است.

رییس انجمن قطعه سازان ادامه داد: آیا مشکل جامعه این است که واردکننده ای 600 میلیون هزینه برای خودرویی دهد یا 550 میلیون؟ این اتفاق یا دامن زدن به آن نه به نفع مردم نه صنعت خودرو است متاسفانه اگر عده ای بگذارند مشکلات این صنعت به راحتی حل می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *