آخرین اخبار

بنزین آب‌دار در باک خودروهای ایران؟

در حالی که زمستان به پایان می‌رسد و جایگاه‌ها برنامه‌های جدیدی را برای پایش بنزین ورودی خود اجرایی می‌کنند، برخی خبرگزاری‌ها از اجرایی شدن طرح بنزین بدون آب خبر داده‌اند.
آنطور که مهر گزارش داده، مسئولان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از طرحی برای پایش دقیق‌تر بنزین خبر‌ داده‌اند که این خبرگزاری از آن با عنوان طرح بنزین بدون آب یاد کرده و آن را قدمی برای تحویل بنزین بدون آب به مردم دانسته است.

اولین سوالی که در این رابطه مطرح می‌شود این است که آیا تاکنون بنزین آب‌دار تحویل مردم داده می‌شد؟ این سوالی است که رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت به شدت آن را رد کرده است. بیژن حاج محمدرضا عنوان کرد: در کلیه جایگاه‌های سراسری بنزین، خمیرهای آب‌یاب وجود دارد که وجود هرگونه آب در بنزین را نشان می‌دهد.

وی در عین حال اجرایی شدن چنین طرحی را برای جایگاه‌های بزرگ دانست و تاکید کرد: بعد از زمستان به دلیل بارندگی و نفوذ احتمالی باران در مخازن، چنین طرحی لازم است، چرا که حتی اگر یک لیتر آب نیز در 50 هزار لیتر بنزین نفوذ کند، مشکلاتی را برای خودروها ایجاد می‌کند.

وی معتقد است که چنین پایشی هر دو تا سه روز یکبار در جایگاه‌های سراسری انجام می‌شود تا هرگونه ناخالصی موجود در بنزین شناسایی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *