آخرین اخبار

نخستین روزنامه خودرویی جهان در ایران منتشر می‌شود

برای اولین بار در دنیا مجوز انتشار نخستین روزنامه خودرویی جهان با عنوان دنیای‌خودرو به نام یک ایرانی (خشایار نظریان) ثبت شد.

به گزارش کارنت به نقل ازهفته نامه دنیای خودرو، هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه بیستم بهمن ۱۳۹۳ مجوز انتشار نخستین روزنامه خودرویی جهان را در ایران به نام دنیای‌خودرو صادر کرد.

دنیای‌خودرو در حال حاضر در قالب هفته‌نامه با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی خشایار نظریان منتشر می‌شود و در حالی که تعداد شمار‌گان هیچ نشریه خودرویی از ۴۰۰ عبور نکرده، این نشریه در ماه گذشته توانست با انتشار چهارصدمین شماره خود رکورد نشریات خودرویی ایران را بشکند.

اعطای مجوز روزنامه دنیای‌خودرو در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه از سوی اعضای هیات نظارت بر مطبوعات به خشایار نظریان در حالی است که او اجازه انتشار این روزنامه را حدود ۱۲ سال پیش از اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرده بود اما در تاریخ چهاردهم مردادماه سال ۱۳۸۵ هیات نظارت فقط با ترتیب انتشار هفتگی دنیای‌خودرو موافقت کرد.

اکنون پس از گذشت هشت سال انتشار بی‌وقفه هفته‌نامه دنیای‌خودرو، هیات نظارت بر مطبوعات به درخواست تغییر در ترتیب انتشار هفته‌نامه دنیای‌خودرو به روزنامه پاسخ مثبت داده است و پرمخاطب‌ترین نشریه خودرویی ایران قرار است به صورت روزانه منتشر شود.

خشایار نظریان صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه دنیای‌خودرو با تایید این خبر، ضمن دعوت به کار از تمام روزنامه‌نگاران خودرویی کشور (خودرونویسان)  گفت: ما این روزنامه را در آینده نزدیک با تیراژی انبوه در سراسر ایران منتشر خواهیم کرد و دست تمامی کسانی که در این راه ما را یاری می‌کنند خواهیم فشرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *