آخرین اخبار

حال و هوای این روزهای بازار خودرو

اگرچه اسفند اوج خریدهای مردم است، اما در بازار خودرو عرضه به میزانی است که توانسته کاملا پاسخگوی تقاضا باشد و آنگونه که نرخ انواع خودرو در بازار نشان می‌دهد، افزایش تقاضا نتوانسته قیمت را بالا برد.

اگرچه طبق روال هر سال خرید خودرو از سوی مردم در نیمه دوم بهمن‌ماه آغاز و به تدریج تا روزهای ابتدایی اسفند به اوج خود می‌رسید، اما امسال این گونه نشده و هنوز هم با وجود اینکه دهه اول اسفندماه در حال سپری شدن است، تکانه‌های جزئی قیمت خودرو در بازار به چشم می‌خورد.
در واقع عرضه زیاد خودرو به بازار توانسته قیمت را بشکاند و نه تنها تقاضای موجود در بازار را پاسخ دهد؛ بلکه به هر ترتیب قیمت نیز روند صعودی نداشته باشد. بررسی‌های میدانی نشانگر این است که تنها قیمت برخی از انواع خودروهایی که یا تولید نمی‌شوند یا اینکه تولید آنها به‌شدت کاهش داشته است، با مشکل تکانه‌های شدید مواجه شده است، در غیر این صورت بازار خودرو به نسبت اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم، چندان تغییری نداشته است. مدل‌های پرتیراژ انواع خودرو در بازار با کمترین نوسان قیمتی مواجه شده است و حتی در مورد برخی مدل‌های کم‌تقاضای خودرو، قیمت حتی از نمایندگی و کارخانه نیز پایین‌تر است. ضمن اینکه مشتریان نیز به بازار هنوز به‌صورت جدی وارد نشده‌اند و شاید منتظر هستند که قیمت پایین آید و بعد خرید کنند، درحالی‌که آنگونه که خودروسازان می‌گویند خبری از کاهش قیمت نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *