آخرین اخبار

نامه واردکنندگان خودرو به نعمت‌زاده

نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به ارسال نامه انجمن واردکنندگان خودرو به وزیر صنعت اشاره کرد و گفت: در صورت عدم رفع ایرادات ضوابط در آینده شاهد حذف تدریجی واردکنندگان رسمی از بازار خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سه درصد ارزش CIF خودرو بابت گارانتی که در ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی تعیین شده مورد قبول انجمن واردکنندگان خودرو نیست، اظهار کرد: در قالب ضوابط قیمت‌گذاری خودرو دو دستورالعمل برای واردکنندگان رسمی ابلاغ شده که بر این اساس اگر واردکننده غیررسمی تمایل به واردات داشت باید با همکاری یک واردکننده رسمی ضمن رعایت ضوابط و پرداخت هزینه 3 درصدی گارانتی اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه این 3 درصد به هیچ عنوان جوابگوی هزینه‌های واردکننده رسمی نیست، افزود: عدم پیش‌بینی سود مناسب در این دستورالعمل باعث می‌شود تا قیمت ماشین‌هایی که توسط واردکنندگان رسمی به کشور وارد می‌شود نسبت به ماشین‌های وارداتی شرکت‌های غیررسمی گران‌تر شود.
نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو، اضافه کرد: البته این امر رقابت سالمی را در سطح بازار خودروهای وارداتی به وجود نخواهد آورد.
مرشد سلوک با بیان اینکه «کنار این موضوع تعیین سود 7 درصدی نمایندگی رسمی نیز مورد اعتراض ماست»، تصریح کرد: در صورت عدم رفع ایرادات سود نمایندگی‌ها و هزینه 3 درصدی گارانتی در ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای واردتی در آینده شاهد حذف تدریجی واردکنندگان رسمی از بازار خواهیم بود.
وی به ارسال نامه انجمن واردکنندگان خودرو به وزیر صنعت اشاره کرد و گفت: در قالب این نامه اعتراضات خود را به دو بند ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی اعلام کرده‌ایم که امیدواریم هزینه 3 درصدی گارانتی به 7 درصد افزایش پیدا کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *