آخرین اخبار

نارضایتی مردم از خدمات پس از فروش خودروهای خارجی

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع ومعادن مجلس از وجود ابهام در میزان و کیفیت واردات خودروهای خارجی انتقاد کرد.

به گزارش کارنت به نقل از Consbank، محمد بیاتیان تصریح کرد: در حال حاضر مشخص نیست که چه تعداد خودرو از چه مبادی و توسط چه کسانی وارد می شود و این شرایط زمینه ساز بروز تخلفات، بی قانونی ها و رانت هایی شده که قطعا با مصوبه جدید وزارت صنایع مبنی بر واردات خودرو تنها از طریق نمایندگی‌های رسمی بخشی از این مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این ابلاغیه قدم مهمی در راستای قانونمند شدن واردات خودرو است گفت: نارضایتی مردم از خدمات پس از فروش خودروهای خارجی در سال های اخیر شدت گرفته است و دولت با متعهد کردن واردکنندگان به رعایت حقوق مصرف کنندگان از طریق ارایه خدمات پس از فروش و گارانتی به این نارضایتی ها نیز پایان خواهد داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص اظهار نگرانی عده ای از کارشناسان مبنی بر احتمال انحصاری شدن بازار خودرو با ابلاغ این مصوبه تاکید کرد: این موضوع به معنای انحصار در واردات خودرو نیست بلکه وارد کننده از طریق کانال قانونی و خودرو های مورد نیاز را وارد کشور کند.

بیاتیان تاکید کرد: فضا نیز باز است برای کسانی که می خواهند خارج از نمایندگی های رسمی خودرو وارد کنند باید درخواست نمایندگی کرده تا امکان تعهد قطعات یدکی و خدمات پس از فروش این خودروها فراهم شده و وارد کنندگان نیز ملزم به رعایت قوانین و مقررات و حفظ حقوق مصرف کنندگان باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *