آخرین اخبار

معرفي دستاوردهاي زيست محيطي ايران خودرو

گروه صنعتي ايران خودرو در چهاردهمين نمايشگاه محيط زيست، آخرين دستاوردهاي خود در زمينه توليد موتورهاي كم مصرف و كاهش آلاينده هاي زيست محيطي را در معرض ديد عموم قرار داده است.

به گزارش کارنت به نقل از ايكوپرس، شركت ايران خودرو آخرين دستاوردهاي خود در زمينه توسعه و تحقيقات موتور را در نمايشگاه محيط زيست به نمايش گذاشته است.

موتور ملي ديزل سواري يكي از موتورهاي به نمايش گذاشته شده است كه با بهره مندي از فن آوري هاي روز دنيا به مرحله توليد نمونه رسيده است. سطح آلايندگي موتور ديزل سواري ايران خودرو مطابق با استاندارد يورو 5 بوده و مصرف سوخت آن كمتر از 5.5 ليتر در هر 100 كيلومتر پيمايش است.

موتور ملي پايه گازسوز پرخوران دستاورد ديگر ايران خودرو در زمينه توسعه قواي محركه است. اين موتور داراي استاندارد آلايندگي يورو 4 بوده و با دونوع مصرف سوخت بنزين و گاز طبيعي در هر 100كيلومتر كمي بيش از 7 ليتر سوخت مصرف مي كند.

موتور ملي 1400 سي سي «اي.اف.4» ديگر دستاورد ايران خودرو در بخش تحقيقات موتور محسوب مي شود. اين موتور با سطح آلايندگي يورو 5 اروپا قابليت دستيابي به سطح استاندارد اروپا 6 را نيز دارد. اين موتور با مصرف سوخت بنزين به ميزان 6.9 ليتر در هر 100 كيلومتر در رديف موتورهاي پاك قرار دارد.

موتور «ايكس.يو.ام» نيز از نتايج توسعه و تحقيق ايران خودرو در بخش موتور است. اين موتور نيز مجهز به استاندارد آلايندگي يورو 4 بوده و مصرف كمي بيش از 8 ليتر در هر 100 كيلومتر پيمايش دارد.

همچنين شركت ايران خودرو در بخش ديگري از غرفه خود در اين نمايشگاه چهار محصولي كه به موتورهاي كم مصرف مجهز هستند را نيز به نمايش گذاشته است. سورن با موتور توربوشارژ، محصول دنا مجهز به موتور ايكس.يو.ام از جمله اين محصولات هستند. فن آوري جديد ايران خودرو به نام سيستم پايش و عيب يابي لحظه اي موتور (OBD) از ديگر توان مندي ها و دستاوردهاي ايران خودرو است كه در اين نمايشگاه عرضه شده است. اين سيستم بر موتور محصول پژو 206 هاچ بك با موتور كم مصرف تي.يو.5 و محصول سورن نصب و به نمايش درآمده است.

گفتني است نمايشگاه محيط زيست از دوم اسفندماه در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران افتتاح شده و تا روز پنجم اسفند ماه به كار خود ادامه خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *