آخرین اخبارقیمت خودرو

خودروهای هشت‌ سیلندر موجود در بازار ایران+ قیمت

در میان خودروهای هشت سیلندر، بنز SL 350 و بعد از آن بنز S500 مدل 2014 کمترین میزان مصرف سوخت را داشته‌اند و همچنین مازراتی کواتروپورته با میزان مصرف سوخت 16.8 لیتر در هر 100 کیلومتر، بیشترین مصرف‌کننده سوخت گزارش شده است.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد نیوز، اطلاع داشتن از جزییات ساختار فنی در خودروها،مثل حجم خودرو، ابعاد خودرو، تعداد سیلندرها، دیفرانسیل و… کمک زیادی در خرید مشتریان دارد. از آنجا که تعداد سیلندرها نقش بسزایی در کارایی خودوهای ایده‌آل دارد، در این گزارش به اهمیت تعداد سیلندرها پرداخته شده است.

در حال حاضر اکثر موتورها بیش از یک سیلندر دارند، به این دلیل که با تعداد سیلندرهای بالاتر می‌توان از حجم موتور بالا، قدرت موتور بالاو… بهره برد.

به طور کلی سیلندرها به موتور کمک می‌کنند تا نرم‌تر و با صدای کمتری کار کند. همچنین حالت قرار گرفتن سیلندرها، در نرمی خودرو، هزینه، مشخصات ظاهری خودرو، کمتر شدن لرزش خودرو و… بسیار مهم و تاثیرگذار است.

در خودروهایی با موتور چند‌سیلندره، معمولاً سیلندرها به شکل خطی (سیلندرها در یک خط و در یک ردیف مرتب شده‌اند)، شکل خورجینی (سیلندرها در این حالت در دو ردیف که نسبت به یک دیگر زاویه مشخصی دارند قرار گرفته‌اند) یا شکل تخت (سیلندرها در این حالت در دو ردیف مخالف همدیگر قرار دارند) قرار می‌گیرند. مثلاً از یک موتور خطی نمی‌توان انتظار زیادی برای کاهش لرزش داشت. اما وقتی که سیلندرها روبه‌روی هم یا v شکل‌اند، لرزش یکدیگر را خنثی می‌کنند.

طرفداران خودرو اکثراً خودروهایی با موتورهای هشت سیلندر V شکل را می‌پسندند. این موتورها اغلب بیش از 3 تا 5 لیتر حجم دارند.

همچنین از معایب تعداد سیلندرهای بالا می‌توان بالا رفتن مصرف سوخت را یاد‌آور شد. در جدول زیر فهرستی از خودروهای هشت سیلندر آورده شده است.

(برای بزرگ شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

8v dar iran

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *