آخرین اخبار

بررسی عملکرد خودروسازان در شورای رقابت؛ عملکرد سایپا مثبت اعلام شد

شورای رقابت اعلام کرد: پس از ارزیابی تک تک فرض ها و عملکرد خودروسازان ؛ عملکرد شرکت خودروسازی سایپا نسبت به اجرای مصوبه ۱۸۷ مثبت ؛ اما خودروسازهای ایران خودرو و مدیران خودرو تخلفاتی داشتند.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، دویست و دوازدهمین جلسه شورای رقابت که به بررسی ارائه گزارش نهاد تنظیم کننده بخش راه آهن ؛ ارائه اقدامات صورت گرفته در خصوص  قانون اصلاح ماده (7) قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی؛ چگونگی تشکیل هیأت بازرسی ( موضوع ماده 60  قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ) و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در خودرو و پیگیری تخلفات توسط هیأت بازرسی برگزار شد.

مصوبات این جلسه که با حضور 7 نفر از اعضاء شورا و سه نفر عضو ناظر مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
1.عملکرد خودروسازان در رابطه با اجرای شروط پنج گانه شورای رقابت (موضوع مصوبه 187 مورخ 1393/3/1 ) مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

2.پس از ارزیابی تک تک فرض ها و عملکرد خودروسازان ؛  عملکرد شرکت خودروسازی سایپا نسبت به اجرای مصوبه 187 مثبت بوده ؛ اما خودروساز های ایران خودرو و مدیران خودرو تخلفاتی داشتند. در این خصوص مقرر گردید تخلفات صورت گرفته از طرف مرکز ملی رقابت به خودروسازان متخلف فرستاده شود و خودروسازان (ایران خودرو و مدیران خودرو) پاسخ دهند و نهایتاً در جلسه آتی شورای رقابت در مورد آنها تصمیم گیری بعمل آید.

3.در خصوص خودروهای وارداتی نیز بحث و بررسی صورت گرفت و تأکید شورا بر این مطلب بود که وزارت صنعت معدن و تجارت تدابیری بیاندیشد تا کلیه افراد حقیقی و حقوقی بر اساس شرایطی مشخص که آنها تعیین می کنند ( نه اینکه از طریق نمایندگی ها مجوز بگیرند ) بتوانند خودرو وارد کنند و خدمات پس از فروش را نیز طی توافق نامه ای از نمایندگی ها و یا هر شرکت دیگری خریداری کنند. در این خصوص نمایندگی ها نیز ملزم به فروش  خدمات پس از فروش با قیمت منطقی باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *