آخرین اخبار

دولت‌برنامه‌ای‌برای‌تغییر‌تعرفه واردات‌خودرو ندارد

معاون وزیر صنعت در امور تولید گفت: وزارت صنعت پیشنهاد تغییر تعرفه واردات ۱۵۰۰ ردیف کالا را تهیه کرده که در بین این کالاها، درخواستی برای تغییر تعرفه واردات خودروی ساخته‌شده وجود ندارد.

 به گزارش کارنت به نقل از فارس، محسن صالحی‌نیا، اظهار داشت: برای واردات 7 هزار ردیف کالا تعرفه وجود دارد که پیشنهاد وزارت صنعت، تغییر تعرفه 1500 ردیف کالا طی سال 94 است. وی ادامه داد: این پیشنهاد شامل کاهش، افزایش، همسان‌سازی و یا تغییر طبقات تعرفه‌ای است. وی با بیان اینکه تغییر تعرفه برخی قطعات خودرو در پیشنهاد دولت مدنظر است، افزود: هیچ درخواستی برای تغییر تعرفه واردات خودروهای خارجی وجود ندارد. صالحی‌نیا تأکید کرد: تعرفه نهایی واردات کالا به کشور در روزهای پایانی سال و پس از جمع‌بندی در کمیسیون ماده یک و دولت نهایی مشخص خواهد شد. وی در مورد اخبار منتشرشده مبنی بر افزایش 5 درصدی عوارض واردات خودرو نیز گفت: هنوز چیزی نهایی نشده و باید منتظر تصویب جزئیات لایحه بودجه 94 در مجلس باشیم.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه پس از ارائه درخواست وزارت صنعت به شورای اقتصاد برای تجدیدنظر در موضوع انحصاری بودن خودرو، آیا پاسخی از سوی شورای اقتصاد ارائه شده است، گفت: هنوز پاسخی از سوی شورای اقتصاد به وزارت صنعت داده نشده و جلسه کمیسیون مربوطه نیز برگزار نشده است. وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا جلسه‌ای در مورد آیین‌نامه ساماندهی واردات خودرو با شورای رقابت داشته‌اید؟ گفت: جلسه‌ای در این مورد نداشته‌ایم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *