آخرین اخبار

محدودیت ‌وارداتی عامل رشد قیمت خودرو

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عرضه خودرو تولید داخل با قیمت بالا و کیفیت پایین در کشور گفت: محدود کردن واردات خودرو خارجی در چند روز گذشته قیمت خودرو خارجی را با رشد روبرو کرده و حتی برخی شنیده ها حکایت از این دارد که این کار به این دلیل صورت گرفته تا خودرو سازان داخلی در سال آینده قیمت را افزایش دهند.

مهناز بهمنی با انتقاد از وضعیت نابسامان بازار خودرو در کشور گفت: یکی از موضوعات مهمی که مردم در ملاقات های مردمی عنوان می کنند کیفیت پایین خودروهای تولیدی در داخل کشور است.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی ادامه با انتقاد از تصمیمات وزارت صنعت در زمینه محدود کردن واردات خودرو خارجی به کشور گفت: باید پذیرفت یکی از لازمه های مهم برای ایجاد رقابت در صنعت خودرو واردات خودرهای خارجی بوده این در حالی است که با اقدام اخیر وزارت صنعت، رقابت در این حوزه کاهش خواهد یافت.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: با محدود شدن واردات خودرو خارجی در چند روز گذشته قیمت خودرو خارجی افزایش یافته و حتی  بر اساس، برخی  شنیده ها این کار به این دلیل صورت گرفته تا خودرو سازان داخلی در سال 94 قیمت را بار دیگر افزایش دهند.

بهمنی تصریح کرد: باید پذیرفت عملکرد شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا ضعیف بوده و مصرف کنندگان خودروهای داخلی عنوان می کنند کیفیت قطعات خودرو به جای ارتقاء با افت همراه بوده است.

وی افزود: خودروسازان باید بپذیرند نمایندگان مردم در مجلس با صنعت خودرو و تولید داخلی دشمن نیستند و انتقادهایی که مطرح می کنند برای رشد این صنعت و رفع نقص ها است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: سیستم های نظارتی در صنعت خودرو باید به نحویی عمل کنند که کیفیت خودروهای تولیدی افزایش و عرضه خودرو به میزانی باشد که بازار خودرو به تعادل برسد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *