آخرین اخبار

علاقه مندی خودروسازان خارجی برای سرمایه گذاری در ایران

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه تحریم قطعات صنعت خودرو برداشته شده و پیش از این واردات خودرو هم تحریم نبوده است، گفت: خودروسازان خارجی علاقه مندی زیادی برای سرمایه گذاری مشارکت با ایران در تولید خودرو دارند.

به گزارش کارنت به نقل از جام جم آنلاین ، محمدرضا نجفی منش در گفتگو با این خبرگزاری اظهار داشت: هموطنان حق دارند از خودروهای جدید و به روز و با کیفیت استفاده کنند و امیدواریم با ساماندهی مسئله قیمت گذاری خودروها زمینه برای توسعه سرمایه گذاری و افزایش تنوع محصول و قدرت خرید مردم فراهم شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران می تواند به عنوان قطب صنعت خودروسازی منطقه مطرح شود و بازار 300 میلیون نفری را در منطقه و همسایگان شمالی و دیگر کشورها در اختیار بگیرد.

نجفی منش گفت: مشارکت ما با خودروسازان خارجی برای تولید محصول در داخل کشور هدفمند خواهد بود و باید شرایط پایداری ایجاد شود.

وی اظهار داشت: کیفیت سقف ندارد و زمانی که شهروندان اعلام کنند از کیفیت خودروهای داخلی راضی هستند در واقع روز مرگ این صنعت فرا می رسد برای اینکه انگیزه ای برای ارتقاء کیفیت وجود نخواهد داشت و ما همواره باید خود را برای پیشرفت فناوری ، ایمنی و کیفیت و استاندارد تولیدات خود آماده کنیم و این مسیر پایان پذیر نخواهد بود.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو تاکید کرد: هیچ خودروسازی در دنیا پیدا نمی شود که محصول آن 100 درصد بی نقص باشد و بارها در رسانه ها دیده می شود که شرکت های بزرگ خودروسازی فراخوان های زیادی برای تعمیر قطعه خاصی از خودرو می دهد.

وی افزود: پس نمی توان گفت کیفیت سقف دارد یا با ترکیب 9 هزار قطعه شامل 1300 نوع قطعه خودرو بدون ایراد خیلی سخت است و البته همه تلاش ها صورت می گیرد که ایرادی وجود نداشته باشد و هدف و برنامه ما نیز همین است اما اینکه ادعا کنیم خودروساز بی نقصی هستیم این حرف را نداریم و دوره گارانتی خودرو در دنیا نیز برای جبران این نقش احتمالی است.

نجفی منش درباره واردات خودرو هم گفت : 35 نمایندگی فعالیت دارند و به هیچ وجه انحصاری دیده نمی شود و کسانی که می خواهند وارد کنند باید از طریق نمایندگی اقدام کنند تا تضمین لازم برای ارائه خدمات پس از فروش داده شود و لوازم یدکی و قطعات آن را هم تامین کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *