آخرین اخبار

همکاری با خودروسازان خارجی مستلزم وجود شرایط با ثبات اقتصادی است

به گزارش کارنت، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت : همچنان مشکلات و موانع زیادی برای سرمایه گذاری و همکاری با شرکتهای خودروساز خارجی وجود دارد.

رضا رضایی  افزود : متاسفانه عدم شفافیت نتایج مذاکرات هسته ای بر روی روابط و همکاری با شرکای خارجی در صنعت خودرو و قطعه سازی نیز تاثیر گذاشته و تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته ای به نظر می رسد این شرایط ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد : با وجود تلاش های زیاد دولت در خصوص رفع تحریم ها ، همچنان نتیجه قطعی در در این مدت در جریان همکاری ها صورت نگرفته است اما خوشبختانه تحریم های جدیدی نیز اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار داشت :  به نظر می رسد هر گونه همکاری با خودروسازان و قطعه سازان خارجی نیازمند وجود شرایط با ثباتی است که تاکنون فراهم نشده است.

وی  با اشاره به بسترسازی های دولت طی یک سال گذشته خاطر نشان کرد : البته دولت برای رفع مشکلات تولید و صنعت خودرو بسترسازی هایی را انجام داده است اما متاسفانه در این مدت اقداماتی که به رفع موانع بانکی و  مشکلات اقتصاد صنعت و قطعه سازی کمک کند صورت نگرفت.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور یاد آورشد : خوشبختانه به دلیل همت و تلاش خودروسازان و قطعه سازان و امیدی که دولت تدبیر و امید در بخش های اقتصادی و تولیدی بوجود آورد در سال جاری شاهد رشد بیش از 50 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته بودیم.

رضایی افزود : هر چند رشد تولید خوبی در سال جاری در صنعت خودرو صورت گرفته است اما چنانچه  مسائل موجود برطرف نشود و روند حرکت ها و همکاری ها به همین شکل ادامه یابد شرایط ناامید کننده خواهد بود اما در صورتی که روند مذاکرات اخیر مثبت باشد و دولت در استای کمک به صنعت قطعه و خودروسازی همت داشته باشد امید است که در سال آینده شاهد اتفاقات بهتری در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور باشیم.

وی همچنین به رشد کیفیت در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اشاره و خاطر نشان کرد : در سال جاری خوشبختانه کیفیت  قطعات و خودروها نسبت به سال گذشته رشد خوبی را داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *