آخرین اخبار

احتمال تغییر قیمت خودروهای داخلی تا پایان سال

رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: فروش سایپا در سال جاری 32 درصد افزایش داشته و در کل کشور نیز گروه‌های خودروسازی با 46 درصد افزایش فروش مواجه بوده‌اند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا در اصفهان، محمدرضا عباسی در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان اظهار کرد: سراتوکیا، ساینا، برلیانز، S320، لکئوس رنو، ریچ و پادرا و دل هایس از خودروهایی هستند که در نمایشگاه اصفهان رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فروش سایپا در سال جاری نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است، افزود: فروش خودرو در کشور نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش داشته است یعنی اینکه تمام برندهای داخلی که سال گذشته 700 هزار خودرو فروخته بودند تا پایان سال جاری یک میلیون 100 هزار خودرو خواهند فروخت و این نشان می‌دهد رکود در اقتصاد کشور نتوانسته صنعت خودروی کشور را مورد هجوم قرار دهد.

رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: سایپا و ایران خودرو بسیار عالی در صنعت خودرو سازی پیشرفت کرده‌اند و دیگر شرکت‌های از جمله کرمان و مدیران خودرو و… خوب به میدان آمده‌اند چراکه امروز تنوع محصول و کیفیت محصولات بسیار شرایط خوبی را دارد و امروز 14 محصول جدید در این نمایشگاه رونمایی می‌شود که نشان از تحرک و پویایی در صنعت خودرو دارد.

عباسی تاکید کرد: اگر اقتصاد و صنعت کشور این روزها گرفتار رکود است من اعلام می‌کنم که صنعت خودرو سازی به خصوص ایران خودرو و سایپا اصلاً درگیر رکود نشده‌اند چراکه ما دو طرح برای ادامه کار چیده‌ایم، یکی طرح برای زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود و توافقات شکست بخورد و طرح دیگر برای زمانی است که تحریم‌ها برداشته شود و مذاکرات نتیجه بخش باشد، پس قطعاً مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد خودروهای کشور ساخت داخل و متعلق به سایپا و ایران خودرو است، گفت: این روزها بازار خودروی کشور به صورت کامل انحصاری نیست و امیدواریم عرضه و تقاضا قیمت خودرو را تعیین کند.

رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: در جایگاهی نیستیم که بتوانیم در خصوص قیمت صحبت کنیم، اما آنچه مشخص است بر اساس برنامه‌ها احتمال اینکه شرکت‌های خودروسازی داخلی سیاست افزایش قیمتی را تا پایان سال داشته باشند، وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *