آخرین اخبار

آزمون آیین‌نامه رانندگی، کنکور می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی از سال ۹۵ به صورت متمرکز مانند کنکور برگزار می شود.

سردار دکتر اسکندر مومنی صبح شنبه در نشستی خبری  از برنامه پلیس برای غیرحضوری شدن  تعویض پلاک در کشور خبر داد و افزود:همچنین آزمون آیین نامه گواهینامه های رانندگی نیز تا پایان سال آینده  مانند کنکور متمرکز می شود و براین اساس سالی چند مرتبه این آزمون به صورت سراسری در کشور برگزار خواهد شد.

سردار  مومنی با اشاره به سه طرح ویژه پلیس راهور گفت:براین اساس شمار کشته های تصادفات رانندگی از ۶.۵ کشته در هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه به ۴ نفر تا پایان سال ۹۵ می رسد. همچنین شمار کشته های رانندگی از ۱۷ هزار نفر در پایان امسال به ۱۴ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

رئیس پلیس راهور ناجا به موضوع پلاک های تهران اشاره کرد و گفت:مشکلی در تخصیص پلاک در کشور نداریم و پس از پر شدن ظرفیت پلاک های ملی طرح هایی را در دستور کار داریم. در صورتی که پلاک ۹۹ در تهران تکمیل شودخودروهای این کلانشهر با پلاک های ایران ۱۰،۲۰،۳۰ و … شماره گذاری می شود.

مومنی در خصوص شماره گذاری اتوبوس های اسکانیا اظهار داشت:شماره گذاری این خودرو همچنان متوقف است و تنها درصورتی که تمامی استانداردهای لازم توسط تولید کننده آن رعایت شود شماره گذاری اتوبوس های اسکانیا از سر گرفته می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *