آخرین اخبار

واردات قطعات تقلبی خودرو زیر ذره بین مجلس

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت:عملکرد وزارت صنعت ،معدن و تجارت در ارتباط با ورود قطعات بی کیفیت و بعضاً تقلبی خودرو نظارت و کنترل کافی ندارد و براساس آن مجلس بررسی این موضوع و برخورد با متخلفان را بعد از تعطیلات در دستور کار خود قرار خواهد داد.

به گزارش کارنت، سید سعید زمانیان دهکردی گفت: متاسفانه وزارت صنعت  کنترل و نظارتی بر بحث تولیدات و ورود کالاهای بی کیفیت و تقلبی به کشور ندارد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه  ورود حجم گسترده قطعات تقلبی خودرو که به صورت قانونی و قاچاق به بازار ایران وارد شده و این موضوع حقوق مصرف کنندگان را تهدید و جان مردم را به خطر می اندازد، افزود:دولت درهای واردات را به روی کشور باز کرده است بدون اینکه کنترلی در بحث کیفیت و استاندارد بودن آن داشته باشد و در این میان نیز فقط مصرف کننده است که متضرر می شود و متاسفانه مسئولان نه تنها در خصوص تولید و ورود قطعات بی کیفیت و تقلبی بلکه در مورد سایر موارد جواب گو نیستند.

وی ادامه داد :باید کمیسیون صنایع و معادن مجلس به شدت با این موضوع برخورد کند و مجلس در ارتباط با چگونگی برخورد با مواردی این چنینی و سایر مسائل  با دستگاه های نظارتی،استاندارد و وزارت صنعت را  بعد از تعطیلات در دستور کار خود قرار خواهد داد.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس تصریح کرد:وفور لوازم یدکی تقلبی در بازار سبب سلب اعتماد بسیاری از مشتریان شده است

و به طوری که حتی آنان نیز نسبت به تشخیص اصلی و تقلبی بودن آن مشکل دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *