آخرین اخبار

ضوابط فروش خودرو تغییر می‌کند

ا تایید و اجرایی شدن دستورالعمل شرایط و ضوابط فروش خودرو، تغییراتی در نحوه عرضه خودروهای داخلی و وارداتی ایجاد خواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، دستورالعمل شرایط و ضوابط فروش خودرو در کشور ذیل اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده است.

در این دستورالعمل شرایط فروش خودرو در شیوه‌های مختلف ذکر شده تا تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو نتوانند با انعقاد قراردادهای یکجانبه، حقوق مصرف‌کنندگان را تضییع کنند.

در دستورالعمل شرایط و ضوابط فروش خودرو در کشور، شیوه‌های تحویل فوری، پیش فروش قطعی، پیش فروش عادی، مشارکت در تولید و سفارشی تیراژ محدود، برای عرضه خودروها پیش‌بینی شده است.

طبق این دستورالعمل حداکثر تاریخ تحویل خودرو در شرایط فروش تحویل فوری 30 روز، پیش فروش قطعی 9 ماه، پیش فروش عادی 12 ماه، مشارکت در تولید سه سال و سفارشی تیراژ محدود در خودروهای داخلی سه ماه و خودروهای وارداتی چهار ماه است.

به این ترتیب با اجرایی شدن این دستورالعمل، تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو ملزم خواهند بود محصولات خود را براساس شرایط اشاره شده عرضه کنند.

در صورت تایید نهایی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دستورالعمل شرایط و ضوابط فروش خودرو در کشور تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *