آخرین اخبار

تشریح وضعیت آلودگی هوای پایتخت/تردد 5.5 میلیون خودرو در تهران

هم اکنون 5.5 میلیون دستگاه خودرو در تهران در حال تردد است و در چنین وضعیتی امکان ندارد شاهد افزایش روزهای سالم در یک سال باشیم.

معصومه ابتکار در خصوص آلودگی هوای تهران عنوان کرد: آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته بهتر شده است و امسال در مقایسه با سال گذشته 3 یا 4 روز هوای سالم‌تری داشته‌ایم که دلیل آن حذف بنزن بود.

رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد: از سال 88 به بعد بنزن در شهر تهران بسیار بالا بود که تمام اندازه‌گیری‌ها این موضوع را تأیید می‌کند.

وی تاکید کرد: هم اکنوم بنزن در شهرهای تهران، اراک، کرج، تبریز، مشهد و اصفهان به حد مجاز رسیده است. 7 هزار پی پی ام گازوئیل عرضه شده در تهران و سایر شهرها گوگرد داشت که هم اکنون این عدد به 157 رسیده است.

ابتکار خاطر نشان کرد: در سال‌های 91 تا 93 هوای شهر تهران بسیار تغییر کرده اما بهبود کیفیت هوا همانند یک کلید نیست که آن را خاموش و روشن کرده و اعلام کنیم هوا خوب شده و مقصر این آلودگی نیز تنها یک نهاد نیست بلکه همه باید در این زمینه کمک کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون 5.5 میلیون دستگاه خودرو در تهران در حال تردد است و در چنین وضعیتی امکان ندارد شاهد افزایش روزهای سالم در یک سال باشیم.

ابتکار با بیان اینکه دولت هم اکنون گام اصلی خود را در بهبود سوخت قرار داده است اظهار کرد: در تولید خودرو به سمت اجرای استاندارد رفته‌ایم و 5 خوردو که این استاندارد را اجرا نکردند شماره‌گذاری نشدند البته مردم و رسانه‌ها نیز باید برای کاهش آلودگی هوا همکاری کنند.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: هم اکنون وضعیت آلودگی هوا ناشی از سوخت و بنزین بهتر شده ولی رفع آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار نیاز به یک برنامه بلندمدت دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *