آخرین اخبار

کارخانه خودروسازی اسنا امروز به بهره برداری رسید

امروز کارخانه تولیدی شرکت خودروسازی اسنا، بزرگترین تأمین کننده ناوگان حمل و نقل درون شهری یک دهه اخیر کشور، در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش کارنت، صبح امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت کارخانه تولید انواع اتوبوس های دوکابین و تک کابین، مینی بوس و ون  در شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی تبریز آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرنگار ما، ظرفیت اسمی تولید سالیانه انواع اتوبوس دوکابین و تک کابین 1500 دستگاه، مینی بوس 1500 دستگاه و ون 3750 دستگاه خواهد بود. همچنین پیش بینی می شود تولید این کارخانه در سال 1394  هفتصد دستگاه انواع اتوبوس دوکابین و تک کابین، 400 دستگاه مینی بوس و 1250 دستگاه ون باشد.

مساحت این کارخانه مشتمل بر 14500 متر سالن تولید، 1000 متر انبار و حدود 50 هزار مترمربع محوطه و طرح های توسعه خواهد بود.

گفتنی است شرکت خودروسازی ستاره نیک آریا (اسنا) دارای مرکز خدمات پس از فروش مرکزی بسیار مجهز با 50 هزار مترمربع زمین جهت ارائه خدمات پس از فروش برای محصولات تولیدی این شرکت می باشد.

میزان سرمایه گذاری صورت گرفته برای ایجاد این کارخانه مبلغ 400 میلیارد ریال، 450 میلیارد ریال برای بخش خدمات پس از فروش و برای بخش اداری و مرکزی شرکت 150 میلیارد ریال بوده است و در مجموع 1000 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

میزان اشتغال زایی این طرح براساس ظرفیت اسمی 1000 نفر به طور مستقیم و 3000 نفر به طور غیرمستقیم خواهد بود. هم اکنون براساس ظرفیت فعلی کارخانه 150 نفر به طور مستقیم و 500 نفر به طور غیرمستقیم در این پروژه مشغول به کار شده اند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *