آخرین اخبار

ضرورت ورود صنعتگران برای توليد خودروهای سواری ديزلی در کشور

وزير صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت ورود صنعتگران برای توليد خودروهای سواری ديزلی در کشور تاکید کرد.

به گزارش  کارنت به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده بعد از ظهر شنبه در مراسم افتتاح خط تست و مونتاژ موتورهای دیزلی خودرو در گروه صنعتی تراكتورسازی ایران در تبریز با بیان اینکه تراكتورسازی یكی از مجموعه های موفق صنعتی در كشور است، ادامه داد: امیدواریم بزودی موتورهای دیزلی تراكتورسازی صادر شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بزودی این موتورها به طور كامل ساخت داخل شده و نه تنها به بازارهای داخلی بلكه به بازارهای جهانی نیز عرضه جهانی شود، ادامه داد: تراکتورسازی مجموعه ای کارآمد است که ظرفیت ها و مهندسین و نیروهای خوب و کارآمدی دارد که بدون شک با ایجاد زمینه می توانند به این مهم برسند.

نعمت زاده با بیان اینکه گروه تراكتورسازی ایران – تبریز گامهای موثری در جهت تولید، صادرات، خوداتكایی و ‌مهندسی معكوس داشته است، ادامه داد: نزدیك به ۵۰ درصد خودروهای سواری در اروپا دیزلی هستند و ما نیز باید فکری برای این موضوع بکنیم.

گفتنی است خط تست و مونتاژ موتور دیزلی خودرو با ویژگی توان بین ۷۰ تا ۱۲۰ كیلووات، مصرف ۸ لیتر گازوئیل، با استاندارد یورو ۴ تولید می شود كه قابلیت ارتقاء به استانداردهای بالاتر را نیز دارد، امروز بعدازظهر با حضور وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت افتتاح شد.

همچنین در کنار افتتاح این خط تولید چندین طرح و پروژه دیگر نیز در بخش ریخته گری تراکتورسازی مورد بهره برداری قرار گرفت و علاوه بر این قرار بود دو طرح دیگر با عناوین رونمایی از سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) صنعت و عقد تفاهم نامه انجام اکتشافات معدنی در پهنه چاراویماق آذربایجان شرقی با شرکت ایمیدرو نیز در این مراسم مورد بهره برداری قرار گیرند که بدلیل برنامه فشرده وزیر صنعت، معدن و تجارت به زمان دیگری موکول شد.

به گفته معاون حوزه معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی سامانه اطلاعات جغرافیایی صنعت استان نخستین نمونه از نوع خود است که برای پالایش اطلاعات واحدهای صنعتی در آذربایجان شرقی و بهره گیری از اطلاعات و مشخصات گردآوری شده واحدهای صنعتی و معدنی در بخش های مختلف بصورت متمرکز و در قالب یک پایگاه داده ای در مواقع نیاز چون ارائه اطلاعات برای سرمایه گذاران و یا مدیریت بحران بکار گرفته می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *