آخرین اخبار

سورن با موتور توربو به بازار مي‌آيد

10582

 

سورن با موتور توربوشارژ در آزمون رانندگي كه توسط كانون نمايندگان و كارشناسان خبره در پيست اتومبيلراني ورزشگاه آزادي انجام شد، مورد تاييد نمايندگان منتخب شبكه فروش قرار گرفت. در برنامه اي كه به همين منظور برگزار شد، مدير عامل شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو، معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو، مديران و کارشناسان كانون نمايندگان ايران خودرو حضور داشتند.

امروزه برای پاسخ به انتظارات روبه رشد مشتری در صنعت خودرو، نیاز به موتورهایی بادوام، پربازده، قدرتمند، کم مصرف و با آلودگی کم به شدت احساس می شود و خودروسازان جهانی همواره در حال توسعه و بهبود عملکرد موتورها هستند. در گذشته، از پرخوران بیشتر در موتورهای مسابقه ای به منظور افزایش قدرت استفاده میشد، اما در حال حاضر این سامانه برای پاسخگویی به نیازمندی های عملکردی، مصرف سوخت و آلایندگی به یک سامانه رایج در محصولات تجاری بدل شده است. پيشرانه EF7 مجهز به توربوشارژر ابتدا در محصول سورن نصب ميشود و اين خودرو از نظر قواي محركه جديدترين محصول ايران خودرو به شمار مي رود. موتور EF7 توربوشارژ نصب شده روي سورن، داراي 16 سوپاپ و سيستم انتقال قدرت آن، پنج دنده دستي است و استاندارد الايندگي يورو 4 را تامين ميكند. حداكثر سرعت سورن با استفاده از اين موتور كم مصرف نيز بيش از 200 كيلومتر در ساعت خواهد بود.

 

4fie09murxdqvmcy1t

 

توان پيشرانه توربو نسبت به موتور پایه، 30 درصد و گشتاور آن 40 درصد افزایش یافته است در حالی که مصرف سوخت آن در چرخه استاندارد پایین تر است. توان بیشینه 110کیلووات ( 150 اسب بخار ) در دور 5500 دور در دقیقه قابل دست‌یابی است. مزیت اصلی موتور ملي توربو، گشتاور آن است که بیشینه 215 نیوتن متري آن به صورت خطی از دور موتور 2000 تا 4800 دور در دقیقه ثابت است. اين موضوع، حس خوب رانندگی در دنده های مختلف، عدم نياز به تعويض مكرر دنده و شتاب بسیار خوب در تمامی شرایط را براي سورن فراهم می‌کند.

مصطفي خان كرمي، معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو نيز در اين مراسم با بيان اين كه نمايندگان مجاز ايران خودرو به طور مسقيم با مشتريان در ارتباط هستند و نظرات آنان را دريافت مي كنند و از اين رو آزمون محصول توسط آنان اهميت دارد، گفت: با برگزاري اين آزمون، مشكلات احتمالي خودرو دريافت خواهد شد تا قبل از تجاري سازي، نقاط ضعف آن برطرف شود. وي يادآور شد: سورن با موتور توربو با استفاده از فن آوري روز دنيا توليد شده و تا پايان سال، امكان و قابلیت ورود 500 دستگاه از اين محصول به بازار فراهم است.

خان كرمي با اشاره به افزايش توليد در ايران خودرو افزود: با روند رو به رشد توليد، تعهدات ايران خودرو به مشتري در شرايط مطلوبي قرار دارد و با برنامه ريزي هاي صورتگرفته و تاكيد مديريت ارشد بر توليد خودروی بدون كسري قطعه، پاسخگوي نياز مشتريان بوده و سال 94، سال ارتقای كيفيت محصولات خواهد بود.

 

ilimyzg5dfuks00dtg14

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *