آخرین اخبار

بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو روزانه در مشهد تردد می کنند

مدیرعامل شرکت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو در معابر شهری مشهد تردد می کنند که در این راستا نیازمند برنامه ریزی منسجم در حوزه حمل و نقل عمومی هستیم.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، سید مهدی امامی میبدی ظهر شنبه در آیین بهره برداری از ۶۱ پروژه و تجهیزات ترافیکی شهرداری مشهد بیان کرد: در همین راستا مطالعات جامع شهر مشهد و مطالعات مربوط به حمل و نقل شهری مطابق با چشم انداز سال ۱۴۰۵ به منظور داشتن شهری ایمن و هوشمند و ترافیک روان در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری انجام شده است.

وی تصریح کرد: این برنامه ریزی ها و مطالعات شامل جانمایی پارکینگ ها، پایانه های مسافربری و اتوبوسرانی و پارک سوارها به عنوان مهمترین عناصر شهری می شود.

امامی میبدی عنوان کرد: همچنین ایمنی معابر شهری از دیگر موارد مطالعاتی حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد است که با همکاری پلیس راهور، جانمایی محل دقیق تصادفات در نقاط مختلف شهر شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا تاکنون ۱۱۰ پل عابر پیاده در معابر شهری که دارای ترافیک و تصادفات بیش از حد استاندارد بودند نصب و احداث شده است.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اذعان کرد: همچنین تاکنون برای تسهیل عبور و مرور توان یابان و شهروندان سالمند نیز در استفاده از پل های عابر پیاده ۸ پل به آسانسور و ۱۴ پل مجهز به پله برقی شدند.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال نیز تعداد ۱۰ پل عابر پیاده، ۱۵ دوربین ثبت تصادفات و  ۵ تابلو متغیر هوشمند به منظور اطلاع رسانی وضعیت ترافیک به رانندگان و افزایش آرامش برای شهروندان به بهره برداری رسید.

وی همچنین از افتتاح پارکینگ مکانیزه امامت با ۷۰ متر مربع زیربنا و ظرفیت ۴۰ خودرو  در مشهد نیز به عنوان یکی از مهمترین پروژه های حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *