آخرین اخبار

استقبال بازار خودرو از پیش فروش بهمن ماه خودروسازان

بازار خودرو طی هفته اخیر شرایط مناسب تری را یافته و آمار معاملات در بازار خودرو با افزایش روبرو شده است.

یک فعال بازار خودرو از افزایش معاملات در بازار خرید و فروش خودرو خبر داد و گفت : بازار خودرو طی هفته اخیر شرایط مناسب تری را یافته و آمار معاملات در بازار خودرو با افزایش روبرو شده است.

کاظم محمدی نیکخواه  با اشاره به عدم وجود اختلاف قیمت در بازار خودروهای داخلی افزود : هم اکنون اغلب خودروها در بازار بر اساس قیمت مصوب کارخانه معامله می شوند و خوشبختانه در این مدت هیچ گونه افزایش یا حتی کاهشی در قیمت خودروهای داخلی صورت نگرفته است.

وی با توجه به آغاز پیش فروش شرکتهای خودرو ساز تصریح کرد : تاکنون پیش فروش شرکتهای خودروساز خصوصا محصولات ایران خودرو به مناسبت بهمن ماه با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه شده است.

وی در ادامه  با توجه به کاهش خودروهای دست دوم در بازار اظهار داشت : کاهش تولید خودرو در دو سه سال گذشته طبعا در کاهش خودروهای دست دوم در بازار تاثیر گذاشته زیرا همواره صاحبان خودروها پس از دو تا سه سال خودروشان را تبدیل به احسن می کنند در حالی که در این مدت کاهش عرضه خودرو به بازار مانع از این اقدام و نهایتا کاهش خودروهای دست دوم در بازار شده است.

وی همچنین در خصوص عرضه خودروهای مدل 94 گفت : تاکنون برخی از خودروها با پلاک 94 توسط شرکتها عرضه شده است اما هنوز به دست مشتریان نرسیده است.

وی در ادامه وضعیت بازار خودروهای وارداتی را بسیار نگران کننده دانست و گفت : متاسفانه بازار خودروهای وارداتی در رکود شدید بسر می برد و روز به روز اوضاع وارداتی ها بدتر و رکود در بازار این خودروها سنگین تر می شود.

وی همچنین مصوبه اخیر دولت مبنی بر واردات خودروها توسط نمایندگی را در تغییر بازار وارداتی ها موثر ندانست و یاد آور شد: به دلیل عرضه زیاد خودرو در بازار این مصوبه هم تاثیری در بازار وارداتی ها نگذاشته و باید منتظر نتایج آن در آینده بود که با کاهش واردات خودرو ، شاید تغییری در بازار صورت گیرد.

این فعال بازار خودرو تصریح کرد : پیش بینی می شود بازار وارداتی ها تا پایان امسال تغییر چشم گیری نداشته باشد اما قطعا بازار خودروهای داخلی تا پایان سال روز به روز بهتر خواهد شد.

نیکخواه تاکید کرد :  با مصوبه اخیر دولت واردات خودرو به صورت پیله وری کاهش یافته و به تدریج بازار واردات ثبات خواهد یافت.

وی با توجه به عدم کنترل و نظارت بر قیمت خودروهای وارداتی گفت : در صورتی که شورای رقابت نیز به موضوع قیمت خودروهای وارداتی ورود کرده و بر این مساله نظارت نماید به تدریج بازار وارداتی ها بهتر از گذشته خواهد شد.

وی گفت : انتظار می رود که سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز بر کسب سودهای عادلانه از خودروهای وارداتی در بازار نظارت نماید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *