آخرین اخبار

رشد قیمت خودرو تناسبی با کیفیت ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رشد قیمت خودرو تناسبی با کیفت آن ندارد، گفت: خودرو سازان داخلی با افزایش تعداد خودروهای تولیدی می توانند زمینه تعدیل قیمت خودرو را فراهم کنند.

روح الله بیگی ئیلانلو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از گرانی قیمت خودرو در کشور گفت:با وجود اینکه در مصاحبه های قبلی به شرکت های خودرو سازی در خصوص قیمت بالای خودرو  تذکر داده شده که تلاش کنند قیمت ها تعدیل شود اما این مهم تا کنون اجرایی نشده است.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خودروسازان توجه کنند که اگر نمایندگان به عملکرد آنها اعتراضی دارند به دلیل مطالبات مردمی بوده و عملکرد ضعیف آنان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در این زمینه افزود: کیفیت پایین خودرو داخلی و قیمت گران آن، از موضوعاتی بوده که همواره در ملاقات ها مردمی از سوی مردم مطرح می شود که این موضوع ایجاب می کند نمایندگان به این مطالبه رسیدگی کنند.

بیگی ئیلانلو ادامه داد:این موضوع را بارها تکرار کرده ام که خودروسازان داخلی همگام با رشد نرخ نجومی دلار در سال های اخیر اقدام به افزایش قیمت خودرو کردند این در حالی است که بسیاری از هزینه های خودرو سازان مانند حقوق و دستمزد کارگران بر مبنای ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه خرید خودرو برای خانوارها با درآمد متوسط نیز دشوار شده است، تصریح کرد: خودرو سازان با افزایش تعداد خودروهای تولیدی می توانند علاوه بر اشتغال زایی، نیاز بازار را تامین کنند و زمینه تعدیل قیمت خودرو را فراهم کنند.

بیگی ئیلانلو با بیان اینکه  نباید خودروسازان از واردات دشوار خودرو و فضای غیر رقابتی در بازار کشور به نوعی سوء استفاده کنند، افزود: دولت می تواند در صورت تدوام عرضه خودرو با قیمت بالا و کیفیت پایین از سوی خودرو سازان داخلی، شرایط واردا ت خودرو را تسهیل کند تا نیاز مشتریان تامین شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: اعمال نظارت بیشتر از سوی مجلس و سایر نهاد های نظارتی می تواند به کنترل بازار خودرو منتهی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *