آخرین اخبار

رقم عوارض برای خودروسواران تهرانی

شهرداری تهران اخیرا لایحه ای را به شورای شهر تهران آورده است که بر مبنای آن عبور و مرور از معابر خاص پایتخت همچون تونل نیایش، توحید، رسالت و پل طبقاتی صدر مشمول اخذ عوارض شود.

رقم پیشنهادی برای هر بار عبور از این معابر در این لایحه ۳۰۰ تومان مشخص شده است. برمبنای این لایحه برخی از وسایل نقلیه از پرداخت این عوارض معاف خواهند شد. در این لایحه پیشنهاد شده که خودروهای برقی، هیبریدی، خودروهای امدادی، آمبولانس، خودروهای عمومی، انتظامی، نظامی، خودروهای معلولان و خودروهای حمل‌و‌نقل عمومی و حمل مسافر از جمله تاکسی و اتوبوس و خودروهایی که از شهرداری مجوز دارند از پرداخت عوارض مستثنی شوند.

به گزارش کارنت به نقل از دنیای اقتصاد، برمبنای آمار اعلام شده در حال حاضر در پایتخت از هر سه نفر یک نفر دارای خودرو شخصی است و از آنجا که بعد خانوار در تهران 3 است مشخص می‌شود به‌طور معمول هر خانوار دارای یک خودرو است از این رو اخذ عوارض از معابر مشخص در پایتخت می‌تواند یکی از منابع افزایش سهم درآمدهای پایدار شهری محسوب شود تا از این طریق هم شهروندانی که با تردد در معابر شهر توسط خودروهای شخصی خود بر میزان آلودگی هوا و ترافیکی شهری اضافه می‌کنند هزینه عبور و مرور خود را به سایر شهروندان تهران پرداخت کنند و هم درآمد ایجاد شده از این محل فرصتی برای توسعه شبکه حمل ونقل عمومی را فراهم می‌کند.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *