آخرین اخبار

برنامه‌ریزی ایران‌خودرو و سایپا برای ارائه محصولات جدید در سال ۹۴

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بازدید روز گذشته اعضای این کمیسیون از مرکز تحقیقات و توسعه ایران خودرو و سایپا گفت که این دو خوردرو ساز بزرگ هر کدام در سال آینده چند محصول جدید وارد بازار می‌کنند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ،رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بازدید روز گذشته اعضای این کمیسیون از مرکز تحقیقات و توسعه ایران خودرو و سایپا گفت که این دو خوردرو ساز بزرگ هر کدام در سال آینده چند محصول جدید وارد بازار می‌کنند.

رضا رحمانی اظهار کرد: در بازدید اعضای کمیسیون صنایع از مرکز تحقیقات و توسعه ایران خودرو و سایپا وضعیت تولید، کیفیت محصولات و برنامه‌ریزی برای ارائه محصولات جدید این دو خودروساز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ایران خودرو و سایپا هر دو کارهای خوبی را برای ارائه محصولات جدید در سال آینده آغاز کرده‌اند و هر کدام ۳،۴ محصول برای سال ۹۴ دارند که بر روی آنها کار می‌کنند و این محصولات به تدریج وارد بازار می‌شوند.

ان نماینده مجلس با بیان این‌که محصولات سال ۹۴ ایران خودرو و سایپا از نظر آلایندگی و مصرف سوخت بهبود یافته، تصریح کرد: سوخت مصرفی خودروهای تولید داخل باید تا سال ۱۴۰۴ به میانگین ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسد در حالی که اکنون دو برابر این رقم سوخت مصرف می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه توقع و شأن مردم ایحاب می‌کند که خوردوهای باکیفیت‌تری تولید شود، افزود: اگر مراکز تحقیقی و توسعه تقویت نشوند پیشرفتی هم در کار اتفاق نمی‌تافتد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در جریان این بازدید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جاری این دو خودروساز، نمونه برخی از محصولات جدید نیز به نمایش درآمد و توضیحاتی ارائه شد که هر کدام در چه مراحلی از ساخت هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. امیدوارم هم با کیفیت باشن و هم جذابیت بصری داشته باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *