آخرین اخبار

آمار واردات 10 ماهه خودرو های وارداتی به کشور

آمار واردات خودرو در 10 ماهه نخست سال جاری بر اساس آمار کلی مقدماتی اعلام شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

در 10 ماهه نخست سال جاری در مجموع 71هزار و 690 دستگاه خودرو سواری وارد کشور شده است که در این میان خودرو های برند هیوندای با 33هزار و 395 دستگاه بیشترین سهم را در واردات خودرو به خود اختصاص داده اند. پس از هیوندای، خودرو های برند کیا با 13هزار و 6 دستگاه رتبه دوم خودرو های وارد شده به کشور را در اختیار دارند. پس از این دو برند کره ای، تویوتا ژاپن با 8هزار و 234 دستگاه در رتبه سوم خودرو های وارد شده به کشور در 10 ماهه نخست امسال جای دارد. در 10 ماهه نخست سال جاری، در مجموع 10هزار و 844 دستگاه هیوندای سانتافه وارد کشور شده است و به این ترتیب این خودرو توانست عنوان نخست در میان خودرو های وارد شده به کشور را از آن خود کند.

بر اساس این گزارش، در میان برند های لوکس وارداتی به ایران،  ب ام و آلمان با 2.890 دستگاه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است ضمن آنکه لکسوس توانسته با 1.084 دستگاه رتبه دوم را از آن خود کند و از مرسدس بنز پیشی بگیرد. در10 ماهه نخست سال جاری در مجموع 719 دستگاه مرسدس بنز وارد ایران شده است. در این مدت همچنین 16 دستگاه پورشه و 12 دستگاه مازراتی وارد ایران شده است.

در میان برند های چینی حاضر در بازار ایران، در 10ماهه نخست امسال جیلی موفق ترین شرکت در زمینه واردات خودرو بوده و توانسته در مجموع 6385 دستگاه خودرو وارد کند که در این میان مدل Emgrand7 با 3020 دستگاه، سهم بیش از 47 درصدی را در محصولات جیلی به خود اختصاص داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *