آخرین اخبار

بعد از ایران خودرو، این ماشین ها هم شماره گذاری نخواهند شد

پس از هشدار سازمان محیط زیست به شرکت ایران خودرو درباره برخورد قانونی در صورت عدم رفع مشکل زیست محیطی سمند، رانا و پژو 206 صندوق دار، شرکت های بهمن موتور، خودروسازی راین و شرکت مرتب نیز با هشدار مواجه شدند.

به گزارش کارنت به نقل از عصرخبر؛ خودروهای مزدا تک کابین با موتور 2000 و ولیکس سی 30 و GX5 تولیدی شرکت مرتب نیز نقص فنی دارند و طبق هشدار سازمان محیط زیست در صورتی که تا چند روز دیگر نسبت به رفع مشکل اقدام نکنند با اقدامات قانونی مواجه خواهند شد.

این خودروها نیز همانطور که پیش تر برخی خودروها با عدم شماره گذاری مواجه شدند، شماره گذاری آن ها متوقف خواهد شد تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

نکته جالب اینجاست که شرکت های ایران خودرو، بهمن موتور، شرکت مرتب و خودروسازی راین خودورهای  تولیدی خود را جهت تست آلایندگی در اختیار سازمان محیط زیست قرار نمی دهند.

از سوی دیگر چندی پیش وانت تک کابین و 2 کابین GONOW شرکت پویا خودرو، سواری ویانا 1500 سی سی شرکت سناباد خودرو توس، پژو 206 و پژو 206 SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 شرکت ایران خودرو و مزدا 3 اتوماتیک هاچ بک شرکت بهمن موتور، 5 خودرویی بودند که به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 مجوز شماره گذاری آنها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست لغو شد و این در حالی است که برخی از این خودروها اصلا تولید نمی شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *