آخرین اخبار

کلاهبرداری با عنوان پیش فروش خودرو اقساطی در مشهد

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: سه عامل کلاهبرداری با عنوان پیش فروش خودرو اقساطی در مشهد دستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ ‘حسین بیدمشکی’ افزود: با ارائه مرجوعه قضایی و گزارشی مبنی بر کلاهبرداری با عنوان پیش فروش خودرو اقساطی در مشهد، موضوع در دستور کار ماموران دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در بررسی اظهارات یکی از مالباختگان مشخص شد وی با خواندن اطلاعیه پیش فروش خودرو اقساطی در یکی از جراید، با فرد کلاهبردار آشنا شده و برای دریافت یک دستگاه خودرو سواری پراید اقدام می کند.

وی گفت: مالباخته با حضور در محل قرار، 100 میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت به شماره حساب ارائه شده از سوی کلاهبردار انتقال می دهد و هنگام مراجعه به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی، کلاهبردار متواری می گردد.

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه داد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پس از بررسی اظهارات مالباخته با یک سری تحقیقات فنی از مبادی ذیربط متوجه شدند مبلغ مزبور به حساب یک طلا فروش در مشهد واریز شده است.

سرهنگ بیدمشکی افزود: در بازجویی های به عمل آمده، طلا فروش اظهار کرد مبلغ 100 میلیون ریال بابت خرید 11 سکه بهار آزادی توسط دو زن به حسابش واریز شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان با بازبینی تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته، دو زن مزبور را شناسایی و دستگیری آنان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از مدتی کار گسترده اطلاعاتی محل اختفای دو متهم زن را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی وارد عمل شده و متهم اصلی پرونده به نام ‘مهران’ و مادر و همسرش را به عنوان همدست وی دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: در بازرسی از مخفیگاه آنان 29 سکه طلا کشف شد.

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: متهمان در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به سه فقره کلاهبرداری از شهروندان با همین روش اعتراف کرده اند.

به گفته وی متهمان مزبور پس از سیر مراحل قانونی به دستور مراجع قضایی روانه زندان شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *