آخرین اخبار

واردات 1/6 ميليارد دلاري خودرو در ده ماهه امسال

معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: از ابتدای امسال تا ابتدای بهمن معادل 1 میلیارد و 625 میلیون دلار انواع خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده است.

محمد رضا نادری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: در مدت مشابه سال گذشته رقم دلاری واردات خودرو معادل 1 میلیارد و 79 میلیون دلار بود.

وی گفت: از نظر تعداد نیز در ده ماهه ابتدای امسال 79 هزار 210 دستگاه خودرو وارد شده که این رقم در ده ماهه ابتدایی سال گذشته 52 هزار 363 دستگاه بود.

نادری افزود: واردات امسال خودرو نسبت به پارسال 51 درصد رشد داشته است.

وی گفت : واردات خودرو یک تکلیف قانونی است و دولت باید از این طریق ،برای امسال بیش از 11 هزار 600 میلیارد ریال درامد داشته باشد که در ده ماهه سال حدود 8 هزار 600میلیارد ریال آن یعنی معادل 88 و 5 درصد محقق شده است.

بر اساس مصوبه 19 شهریور امسال، واردات خودرو با حجم 2500 سی سی و پائین تر مجاز است که این مصوبه مانع ورود خودروهای بسیار گران شد، اما به جای آن واردات خودروهائی بین 100 تا 500 میلیون تومان خارجی افزایش یافت.

همچنین مصوبه ششم بهمن امسال تکلیف کرد که از ابتدای بهمن امسال صرفا نمایندگی های معتبر که تعداد انها حدود ده نمایندگی معروف است می توانند برای واردات خودرو ثبت سفارش دهند.
گزارش دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *