آخرین اخبار

سوختگیری خودروهای شخصی گازسوز در جایگاههای ویژه تاکسی

خودروهای شخصی گازسوز در صورت موافقت شورای ترافیک تهران، می توانند در جایگاههای ویژه تاکسی سوختگیری کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران، گفت: در کلانشهر تهران 49 باب جایگاه سی ان جی فعال است که 19 باب آن ویژه تاکسیهاست.

مرتضی عابدینی تصریح کرد:در صورتی که شورای ترافیک موافقت خود مبنی بر استفاده خودروهای شخصی از جایگاههای عرضه سی ان جی تاکسیها اعلام کند، این خودروها می توانند در فاصله زمانی ساعت 22 شب تا ساعت 6 بامداد سوختگیری کنند.

وی در ادامه به اهمیت و ضرورت ایجاد تسهیلات بیشتر جهت عرضه سی ان جی  به ناوگان حمل عمومی با توجه به تعداد جایگاهها اشاره و تصریح کرد: لازم است با در نظر گرفتن زمین مناسب، همچنین هماهنگی و مشارکت شهرداری تهران افزایش تعداد جایگاههای سی ان جی، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

عابدینی اظهار داشت: طبق بررسی های میدانی و بازدیدهای صورت گرفته،جایگاههای موجود کفایت لازم برای سرویس دهی مناسب به تاکسی ها را ندارند و این موضوع برای جایگاههای CNG مربوط به خودروهای شخصی نیز صادق است.

مدیر منطقه تهران گفت: هم اکنون 53 هزار و 651 دستگاه خودرو عمومی دو گانه سوز در کلانشهر تهران فعال است که است که  با بهره گیری از 185 نازل در 19 باب جایگاه، سوختگیری می کنند.

به گفته وی پیرو نشستهای متعدد با شهرداری تهران و مناطق ذیربط مقرر شد همکاری لازم را در زمینه احداث و توسعه جایگاههای سی ان جی داشته باشند.

برنامه تفکیک جایگاههای سی ان جی به منظور جلوگیری از صف های طولانی در جایگاهها و همچنین نظارت بیشتر بر سهمیه بنزین خودروهای عمومی اجرایی شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *