آخرین اخبار

زمان برگزاری نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات تهران اعلام کرد: سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین‌آلات تهران در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش کارنت به نقل از صبحانه آنلاین، علی اکبر بخشی گفت: در این نمایشگاه نگاه ما در درجه اول به تولید داخلی است و تولید را ارزش ملی می‌دانیم چون تولید‌کنندگانی داریم که حتی به قلب اروپا قطعه ارسال می‌کنند و ما در تلاشیم ارتباطی بین تولید و توزیع برقرار کنیم که در نهایت به نفع مصرف‌کنندگان است.

به گزارش مهر وی افزود: نگاه ما به تولید داخلی نگاهی ویژه و حمایتی است و تولیدکنندگان شرکت کننده در این نمایشگاه از سابقه صادرات قطعات خودرو به بیش از 40 کشور دنیا برخوردارند.

بخشی با بیان اینکه در تلاشیم ارتباط خود را با تولیدکنندگان بیشتر کنیم، ادامه داد: سود نهایی به مصرف کنندگان می رسد؛ به همین دلیل در تلاشیم برای ایجاد تناسب لازم میان کیفیت و قیمت محصولات گام برداریم.

وی از واردات بی‌رویه کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد لوازم یدکی انتقاد کرد و با بیان اینکه کارشناسان اتحادیه آمادگی نظارت بر ورود لوازم یدکی را دارند. اظهار کرد: در حال حاضر هیچ نماینده­ای از اتحادیه بر واردات این کالاها نظارت ندارند، بنابراین پیشنهاد می شود که کارشناسانی از اتحادیه در وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشته باشند و بر ورود این کالاها نظارت کنند.

بخشی همچنین از تشکیل شورای خودرویی خبر داد که متشکل از تمامی اتحادیه‌ها و بخش‌های مرتبط با خودرو است و در زمینه‌ خدمات خودرویی و ماشین‌آلات اقدامات لازم را انجام خواهند داد. در تلاشیم این شورای خودرویی را ثبت و در چارچوب قانون نظام صنفی راه اندازی کنیم، چون در حال حاضر بیش از ۲۵ اتحادیه متولی امور خودرویی هستند و هر کدام در بخش‌های مختلف خدمات ارائه می‌کنند.

وی از تشکیل ساختاری در رابطه با نظارت بر مراکز و واحد‌های تجاری توزیع لوازم یدکی خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰ مرکز یا واحد تجاری لوازم یدکی در تهران داریم که قرار است شرکتی که وظیفه‌ آن شناسایی کالاهای باکیفیت بوده و با ساختاری متفاوت از کالاهای باکیفیت در حوزه لوازم یدکی حمایت کند  این شرکت همچنین بر روند توزیع کالا نظارت و کنترل دارد و در نهایت به نفع جامعه وموجب حفظ سرمایه ملی و حقوق مصرف کنندگان است.

بخشی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۷۵۰۰ واحد صنفی دارای مجوز‌ در تهران داریم و حدود ۲۰۰۰ واحد نیز بدون مجوز فعالیت می‌کنند که البته شناسایی شده و در حال سپری کردن مراحل قانونی برای اخذ مجوز هستند.

وی، دو مشکل اساسی صنف لوازم یدکی را ورود کالاهای بی‌کیفیت و مشکلات مالیاتی خواند و تاکید کرد: جلوگیری از عدم ورود کالاهای بی کیفیت نیاز به یک عزم ملی دارد.

سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات تهران در فضای بالغ بر 4500 متر و با حضور نزدیک به 140 غرفه دار طی چهار روز از 9 تا 12 اردیبهشت ماه سال آینده در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه علاوه بر معرفی غرفه داران برتر از ۱۰ نفر از نام‌آوران صنف در زمینه‌های علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی و همچنین ۱۰ نفر از پیشکسوتان و ایثارگران صنف تقدیر خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *