آخرین اخبار

خودرو در سال آینده گران می شود؟

از نمایندگی های مجاز خودروسازان داخلی گزارش می رسد که خریداران با توجه به وضعیت بحرانی بازار در سال آینده سعی بر این دارند به هر طریق ممکن نسبت به خرید خودرو تا پایان سال جاری اقدام نمایند.

به گزارش کارنت، وزارت صنعت ،معدن و تجارت ،طی نامه ای به شورای اقتصادی دو موضوع اساسی را در خصوص صنعت خودرو در دستور کار قرار داد: اول آنکه قیمت خودرو در بازار تعیین وتکلیف شود و دوم اینکه قیمت گذاری صنعت خودرو از شورای رقابت باید خارج گردد.

مدیران صنعتی در حوزه خودرو که ازحامیان خروج شورای رقابت می باشند از این طرح استقبال کرده و بر این باور هستند که با توجه به تصمیمات اتخاذ شده و خروج شورای رقابت از این حوزه ، بازار خودرو در داخل کشور توانایی این را دارد که در سال آینده قیمت خودرو را مشخص کند ،سایر کشورهای دنیا نیز از این روش استفاده می کنند .

این سخنان در حالی مطرح می شود که کارشناسان اقتصادی معتقدند با توجه به تصمیمات اتخاذ شده و خروج شورای رقابت در سال آینده قیمت خودرو افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

با توجه به شرایط حاکم بر بازار خودرو ، به نظر می رسد خرید خودروهای داخلی تا پایان سال افزایش چشمگیری داشته باشد و متقاضیان خرید شدیدا به دنبال خودرو مورد نظر خود می باشند.
از نمایندگی های  مجاز خودروسازان داخلی گزارش می رسد که خریداران با توجه به وضعیت بحرانی بازار در سال آینده  تمامی تلاش خود را به کار می گیرند به هر طریق ممکن، اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود در سال جاری نمایند .

کارشناسان و صاحب نظران این حوزه اذعان می کنند : مردم و صنعت خودروسازی داخلی تا اکنون در چنین شرایطی قرار نگرفته اند و احتمال پیش بینی در خصوص پایین بودن قیمت این نوع محصولات در سال آینده  وجود ندارد.

زمانی که تعیین قیمت خودرو را بازار به عهده می گیرد همانگونه که در کشورهای صنعتی شاهد آن هستیم ،این پیش بینی وجود دارد که قیمت ها  چند برابر شوند.
این کارشناسان توصیه می کنند که اگر مردم قصد خرید خودرو در سال آینده را دارند وارد این بازی نشده و در کمترین زمان ممکن اقدام به خرید خودرو نمایند .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *