آخرین اخبار

خودروسازان کوتاه بیا نیستند

دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه خودرو جزء کالاهای انحصاری نیست و نباید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری‌شود،گفت: به همین منظور نامه‌ای را به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال کرده‌ایم.

احمد نعمت بخش با اشاره به ارسال نامه انجمن خودروسازان ایران به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مبنی بر خروج قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت، اظهارداشت: به اعتقاد ما خودرو جزء کالاهای انحصاری نیست و نباید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شود.

وی افزود: در صددیم موضوع انحصاری نبودن خودرو را در شورای اقتصاد مطرح کنیم تا این شورا تصمیمات لازم را اتخاذ و تعیین قیمت خودرو را مکانیزم بازار محول کند.

دبیر انجمن خودروسازان با اعلام اینکه در قانون اصل ۴۴ به روشنی موضوع انحصار تعریف شده است، گفت: خودروهای سواری نه به صورت طبیعی و نه قانونی در زمره کالاهای انحصاری قرار نمی‌گیرد.

نعمت بخش با اشاره به اینکه از سال ۸۰ شرکت‌های خودروسازی کشور از ۷ به ۱۷ شرکت افزایش یافته است، اضافه کرد: در حوزه واردات نیز از ۴ شرکت به ۲۱ شرکت رسیده‌ایم که این امر نشان از حضور شرکت‌های متعدد و عدم انحصار در بازار خودرو را دارد.

دبیر انجمن خودروسازان تصریح کرد: شرکت‌های خودروساز به هیچ عنوان با کاهش عرضه در صدد افزایش قیمت ها نبوده اند به نحوی که هر ساله حجم تولید خود را افزایش داده اند.

وی با اشاره به اینکه به غیر از سال های ۹۱ و ۹۲ حجم تولید خودرو کاهش پیدا نکرده است، افزود: امسال حجم تولید خودرو نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته ۶۰ درصد رشد را تجربه کرده است .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *