آخرین اخبار

توقف واردات بنزین از سال 94

معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش 4 مییون لیتری ظرفیت تولید بنزین ایران در سال جاری از راه‌اندازی طرح‌های جدید بنزین سازی در سال 94 خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها واردات بنزین متوقف خواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، عباس کاظمی در تشریح آخرین وضعیت طرح‌های افزایش ظرفیت تولید بنزین ایران گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه های نفت کشور به بیش از 64 میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون واردات بنزین کشور به 4.5 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است، تصریح کرد: این در حالی است که از سال آینده با بهره برداری از طرح های جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان، پالایشگاه بندرعباس و فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس واردات بنزین کشور به طور کامل متوقف خواهد شد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از 20 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرهای کشور عرضه و توزیع می شود، اظهار داشت: هم اکنون در جایگاه هیا سوخت تهران، کرج، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد بنزین با استاندارد یورو چهار عرضه می شود.

این مقام مشئول با اشاره به آغاز عرضه بنزین یورو چهار در تعدادی از جایگاه‌های بنرعباس، تاکید کرد: سال اینده هم با راه اندازی واحدهای جدید بنزین سازی، عرضه بنزین یورو چهار در تعدادی دیگر از کلانشهرهای کشور آغاز خواهد شد.

کاظمی همچنین با اشاره به برنامه افزایش عرضه گازوئیل با استاندارد یورو چهار و گوگرد بسیار پائین خاطرنشان کرد: با تمهدیدات اندیشدیده شده به ویژه در شبکه انتقال به زودی در کل جایگاه‌های مشهد مقدس امکان عرضه گازوئیل یورو چهار فراهم می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *