آخرین اخبار

ابطال کارت سوخت تاکسی های غائب

به گزارش کارنت ،‌ تاکسی های فاقد پروانه هوشمند و غیرفعال، تنها تا پایان بهمن سال جاری برای دریافت پروانه و ثبت اطلاعاتشان در سامانه یکپارچه تاکسی فرصت دارند، در غیر اینصورت کارت سوخت آنها باطل و پلیس همانند خودروهای سواری شخصی برای ورود به طرح ترافیک با آنها برخورد می کند.

میثم مظفر مدیرعامل این سازمان از ضرب الاجل این سازمان به تاکسی های غائب تا ابتدای اسفند سال جاری خبر داد و گفت: تاکسی هایی که به دلایل مختلف برای دریافت پروانه هوشمند مراجعه نکرده اند تنها تا آخر بهمن سال جاری برای مراجعه و ثبت اطلاعات در سیستم جامع فرصت دارند.

مظفر ابطال کارت سوخت  تاکسی های غائب را نخستین مرحله برخورد با این تاکسی ها دانست و تصریح کرد: کارت سوخت تاکسی های مطلقا غایب با هماهنگی شرکت پخش فرآورده های نفتی باطل می شود و سهمیه سوخت آنها به خودروی سواری غیر تاکسی تبدیل می شود. این در حالیست که در مراحل بعدی با دستور مراجع قضایی و هماهنگی پلیس راهور اقدامات جدی تری صورت می گیرد.

وی همچنین درباره مواجه با تاکسی های فاقد پروانه هوشمند در مرحله نخست نیز افزود: در حالی که برخی از این تاکسی ها فعالیت مناسب دارند با این حال فاقد پروانه هوشمند اند و یا فعال نیستند، به عنوان پلاک غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک به شرکت کنترل اعلام می شود، و شامل جریمه ورود به محدوده می شوند.

به گفته ی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به موازات اقدامات یاد شده ، گشت های سازمانی و شرکت های خصوصی نیز با تشدید کنترل پایانه های تاکسیرانی و نقاط پر تردد ، از فعالیت تاکسی های فاقد پروانه هوشمند و غیرمجاز جلوگیری می کنند.

وی اجرای این طرح را در راستای ساماندهی فعالیت تاکسی های شهر تهران و ارائه خدمات حمل و نقل مطلوب به شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: یکی از گام های اساسی در این طرح شناسایی تاکسی هایی ست که فعالیت مناسب ندارند و یا غیر فعال اند. مظفر با بیان اینکه پروژه صدور پروانه هوشمند از سال گذشته آغاز شده است، گفت: تا کنون برای بیش از 70 هزار تاکسی کارنامه هوشمند صادر و اطلاعات ایشان در سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات تاکسیرانان ثبت شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *