آخرین اخبار

عجله چرا؛ تب بازار/عطش پیش خرید خودرو !

عده ای تأخیر در تحویل خودروهای پیش فروش شده را بوق وکرنا کرده و از خودروهای خارجی حمایت می کنند غافل از اینکه بعضی از این واردکنندگان بی هویت خودرویی تحویل نداده اند و متاسفانه متقاضیان اینگونه خودرو ها از مالباختگان اصلی به شمار می روند و پرونده های قضایی گواه این مدعاست.

یش فروش یکی از راه های متداول خودروسازان و وارد کنندگان جهت عرضه خودرو می باشد. در عین حال، پیش فروش خودرو یکی از راه کارهای خودرودار شدن اقشار مختلف جامعه شناخته می شود.در شرایط طبیعی، خودروسازان داخلی متناسب با روند و تیراژ کیفی تولید خودرو در مناسبت های مختلف اقدام به پیش فروش محصولات خود می کنند و به راحتی تعهدات خود را در مقابل خریداران جامه عمل می پوشانند. اما در شرایط غیر طبیعی نظیر تحریم و عواملی که خارج از اراده خودروسازان است بر روند تولید و عرضه خودرو تاثیر گذاشته که گاهی شاهد تاخیر در ارایه تعهدات خودروسازان هستیم .

البته خودروسازان کلیه شرایط طبیعی و غیر طبیعی را سنجیده و راهکارهایی برای رفع موانع و بروز شرایط در نظر میگیرند و پس از آن اقدام به پیش فروش خودرو می نمایند. خودروسازان بزرگ کشور نظیر شرکت سایپا و ایران خودرو در اکثر موارد به تعهدات خود عمل می کنند. اما در برخی مواقع عوامل غیر طبیعی و شرایط تحریم مانع انجام درست تعهدات خودروسازان می شود. ولی خودروسازان باتوجه به تب بالای بازار و عطش خرید خودرو بیشتر از قبل تلاش می کنند تا پایان سال با حداقل زمان ممکن خودروهای پیش فروش خود را تحویل متقاضیان دهند.

از سوی دیگر هم اکنون در هر خودروساز بزرگ کشور ده ها هزار نفر مشغول بکار هستند که محصول زحمات آنها هم اکنون در خیابان های شهرهای سراسر کشور در حال تردد است . عده ای تأخیر در تحویل خودروهای پیش فروش شده را بوق وکرنا کرده و از خودروهای خارجی حمایت می کنند غافل از اینکه بعضی از این واردکنندگان بی هویت هیچ خودرویی تحویل نداده اند و متاسفانه متقاضیان اینگونه خودرو ها از مالباختگان اصلی به شمار می روند و پرونده های قضایی گواه این مدعاست. حال با توجه به مباحث مطرح شده و وضعیت بوجود آمده داخلی و بین المللی کشور ، درست است که امتیازهای خودروسازان خارجی را به رخ خودروسازان داخلی بکشند و انجام تعهدات به موقع بعضی از وارد کنندگان خودرو را با برخی ضعف های پیش فروش خودروسازان داخلی مقایسه کنند.

براساس گزارشات رسیده در چند ماه اخیر تب بازار وعطش پیش خرید خودرو روند صعودی را نشان می دهد و اکثر مردم با توجه به عدم نظارت و برخورد قانونی با شرکت های بی هویت که به واردات اینگونه خودرو اقدام می نمایند اعتقادی ندارند و تمایل دارند که نسبت به پیش خرید خودروهای داخلی با توجه به تسهیلات و گسترش خدمات تا پایان سال اقدام نمایند .

متاسفانه بعضی افراد با این هجمه ها ی غیر منصفانه نه تنها توجهی به نقش صنعتگران داخلی ندارند، بلکه به آینده شغلی هزاران کارگر ایرانی که در صنعت خودروسازی مشغول بکارمی باشند اهمیت نمی دهند . واقعا این گروه نمی دانند که با تخریب مستقیم و یا غیرمستقیم صنعت علاوه برتضعیف تولیدات داخل به کارگران دلسوز و فهیم ایرانی نیزکه در جهت رشد اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا می نمایند لطمه می زنند .

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *