آخرین اخبار

کنترل محدوده زوج و فرد با دوربین از اسفند

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: از اوایل اسفندماه محدوده طرح زوج و فرد به صورت دوربین نظارت خواهد شد.

به گزارش  کارنت به نقل از ایسنا، سرهنگ حسینی روز سه شنبه در یک نشیت خبری افزود:‌ همزمان با کنترل محدوده زوج و فرد با دوربین، به تدریج نیروهای اجرایی را جمع اوری خواهیم کرد

وی تاکید کرد:‌ ورود به محدوده زوج و فرد 20 هزار تومان جریمه دارد.

سرهنگ حسینی بااشاره به کاهش نرخ صدور جریمه در مناطق مجهز به دوربین، گفت: دوربین های ثبت سرعت نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته اما در مقایل جریمه آنها 7درصد کاهش یافته است. همچنین میزان دوربین های ورود به محدوده طرح ترافیک 17 درصد افزایش داشته اما در این مناطق نیز اعمال قانون کمتر شده است که ما نیز دنبال همین هستیم.

به گفته رییس پلیس راهور تهران بزرگ، از ابتدای اسفند امسال محموعا 113 دوربین شامل چراغ قرمز، خروج از طرح ترافیک و سرعت که در محدوده زوج و فرد فعال هستند، به ثبت تخلفات ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد هم خواهند پرداخت و در حقیقت این دوربین‌هاکاربری دوگانه دارند.

وی اعلام کرد: فاز دوم این طرح اردیبهشت ماه سال اینده اجرایی خواهد شد و بر اساس ان تعداد 125 دوربین در معابر ورودی و تعداد 50 دوربین هم در محدوده داخلی تخلفات ورود و تردد در محدوده زوج وفرد را ثبت خواهند کرد.

سرهنگ حسینی همچنین گفت: 1000 دوربین کنترلی در پایتخت داریم که اینها قابلبت چرخش 360 درجه ای هستند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ بااشاره به اجرای طرح “ایست به احترام زندگی” به شکل پررنگ در دو منطقه 6 و 8 ادامه داد: به طور کلی 98 درصد رانندگان رعایت می‌کنند و پشت خط ایست متوقف می‌شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *