آخرین اخبار

احتمال افزایش مبلغ وام خودرو/ ثبات قیمت تا پایان سال

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از احتمال افزایش مبلغ وام خودرو خبر داد و تاکید کرد: با حفظ شرایط فعلی و با توجه به حجم مناسب تولید خودرو ، در پایان سال افزایش قیمت در بازار حاشیه خودرو نخواهیم داشت.

محسن صالحی نیا با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو در بازار حاشیه به دلیل کمبود تولید اتفاق می‌افتد، گفت: با توجه به تولید خوب شرکت‌های سازنده خودرو در مدت اخیر در صورتی که شرایط مختلف از جمله نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، دستمزد، مالیات و … تغییر ناگهانی نداشته باشد، قطعا افزایش قیمت خودرو در بازار حاشیه نیز نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با شرط ثبات اوضاع فعلی جای هیچ نگرانی در بخش خودرو وجود ندارد، اظهار کرد: سیاست وزارت صنعت هیچ گونه افزایش قیمت خودرو نیست.

بازار خودرو راکد نیست

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به آمار تولید یکی از کارخانه‌های سازنده خودرو ادامه داد: در 29 دی ماه یکی از کارخانه‌های سازنده خودرو، 2328 خودرو تولید کرده و در همان روز آمار فروشش به 3060 خودرو رسیده است. در 30 دی ماه نیز میزان خودروهای تولیدی این شرکت 2408 دستگاه و میزان فروش 2403 دستگاه بوده است که این آمار نشان می‌دهد بازار خودرو در وضعیت رکود نیست و در فروش خودرو مشکلی نداریم.

صالحی‌نیا همچنین درباره پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش مبلغ وام خودرو گفت: پیشنهادی را ارائه کردیم که سقف تسهیلات برای خرید خودرو افزایش یابد و این پیشنهاد از سوی وزیر صنعت در حال پیگیری است.

شرکت تولیدکننده دنا مختار است تولیدش را متوقف کند

وی درباره احتمال توقف تولید خودروی دنا با توجه به عدم توافق شرکت سازنده با شورای رقابت در خصوص قیمت اظهار کرد: به هر حال قیمت اعلام شده از سوی شورای رقابت محترم است اما در صورتی که تولید این خودرو برای تولیدکننده سود نداشته باشد، شرکت مختار است که تولید خودرو را متوقف کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به هر حال یک بنگاه اقتصادی نمی‌تواند برای تولید یک مجصول زیان ببیند و هر زمان که بخواهد می‌تواند تولید خود را متوقف کند. البته در آخرین اظهار نظرشان گفته‌اند که بحث صادرات را ادامه می‌دهیم و درباره تعهد جدید نیز هنوز تصمیم خاصی گرفته نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *