آخرین اخبار

کدام خودروها افت قیمت کمتری دارند؟

فهرست خودروهایی که ارزش خود را بیشتر از بقیه حفظ می کنند و با مرور زمان کمتر از سایر خودروها ارزان می شوند منتشر شد.

به گزارش کارنت به نقل از سایپا نیوز ، سایت اینترنتی «کلی بلو بوک» در آمریکا برای امسال هم فهرست خودروهایی را منتشر کرد که بیشتر از بقیه ارزش خود را حفظ می کنند.

بیشترین هزینه خودرو، از دست رفتن ارزش آن به مرور زمان است. برای همین کلی بلو بوک هر سال خودروها اعم از سواری، وانت و شاسی بلند را از نظر از دست رفتن ارزش و قیمت فروش دست دوم با هم مقایسه می کند و آن را عامل مهمی در خریدها نو عنوان می کند و می گوید خودرویی بخرید که وقتی خواستید آن را بفروشید کمترین ضرر را داشته باشید.

از نکات مهم دست آوردهای امسال کلی بلو بوک این است که اگر پول به وانت یا شاسی بلند بدهید کمتر ارزش خود را از دست می دهد. از بین 10 خودروی شاسی بلند یا وانت که بعد از گذشت 5 سال بیشترین ارزش را حفظ کرده 4 مورد آن متعلق به جنرال موتورز است که عبارتند از  شورولت کلرادو، سیلورادو و وانت های جی ام سی کانیون، و سییرا. سه خودرو از این ده خودرو به تویوتا تعقل دارد که عبارتند از وانت های تاکوما، توندرا و شاسی بلند 4Runner در مقام بعدی فورد اف 150 و جیپ رانگلر و هوندای CR-V است.

شاسی بلند و وانت که اقبال بیشتری بین مردم پیدا کرده به همان نسبت دست دوم آن هم گران باقی می ماند و خیلی ارزش خود را از دست نمی دهد.

در بین خودروهایی که با پریز برق شارژ می شوند برخلاف انتظار ولت شورولت یا لیف نیسان در صدر قرار ندارند بلکه هیبریدی قابل اتصال به پریز کاین پورشه  S E-hybrid در صدر قرار گرفته است. البته نباید این نکته را فراموش کرد که این خودروها دریک رده ی قیمتی نیستند و قاعدتاً درست نیست که با هم مقایسه شوند اما می توان گفت در بین خودروهای قابل شارژ با پریز افت قیمت پورشه کمتر است.

در بین خودروهای با عملکرد بالا شورولت کوروت و در بین خودروهای اسپورت شورولت کامارو کمتر از رقبا افت قیمت پیدا می کنند.

در بین سدان های تمام قد، تویوتا آوالون که چند سال گذشته صدر نشین بود جای خود را به داج چارجر داد و در بخش خودروهای جمع و جور فیت هوندا صدر نشین شد. در بخش خودروهای فوق لوکس لکسوس تویوتا  RC 350 کمترین افت قیمت را نشان داد.

در خودروهای کامپکت، خودرو امپرزای سوبارو و در خودروهای کامپکت اسپورت سوباروی WRX و در بین سدان های متوسط لگسی سوبارو از همه کمتر افت قیمت نشان می دهند.

arzesh

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *