آخرین اخبار

نمایندگی های معتبر مجاز به واردات خودرو شدند

وزارت صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد:از ابتدای بهمن،ثبت سفارش واردات خودروهای سواری محدود به نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی است که قبلاً درمرکز اصناف و امور بازرگانان این وزارتخانه به ثبت رسیده باشند.

به گزارش کارنت به نقل از بولتن نیوز،در اطلاعیه وزارت صنعت، معدن وتجارت آمده است : در اجرای ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان، همه کالاهای مصرفی بادوام  وارداتی، نظیر خودروی سواری ملزم به ارائه خدمات گارانتی  وارانتی ، و پس از فروش ازجانب نمایندگی های مجاز و معتبر هستند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: با وجود صراحت قانون ،تا کنون بیش از نیمی از سهم بازار خودروهای وارداتی سواری در اختیار سایر وارد کنندگان بجز شرکتهای نمایندگی مجاز است و مصرف کنندگان نهایی این قبیل از خودروها علاوه بر آنکه از دریافت خدمات متعارف پس از فروش ،گارانتی و وارانتی محروم بوده ، بعضاً بابت دریافت این نوع خدمات باهزینه های نامتعارف و خارج از نظارت روبه رو بوده اند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت  افزود : همین امر سبب شده است روزانه شکایت های متعددی از سوی مصرف کنندگان نهایی خودروهای سواری در باره قیمت فروش و ارائه نکردن خدمات پس از فروش به وزارت صنعت معدن تجارت ارائه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *