آخرین اخبار

تعرفه واردات خودرو پلکانی اعمال شود

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تعرفه واردات خودور پلکانی و رو به کاهش در کشور اعمال شود.

محمدرضا خان محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه تعرفه های واردات خودرو باید بر مبنای علمی، اقدام کارشناسی شده و برنامه ریزی منسجم اعمال شود، افزود: اعمال تعرفه های پلکانی رو به کاهش فرصت مناسبی در اختیار خودرو سازان برای بازسازی از محل فروش خودروهای داخلی قرار می دهد.

وی یادآوری کرد: بر این اساس تعرفه خودروهای وارداتی در ابتدا بالا در نظر گرفته شده و سپس در یک برنامه زمانی کوتاه و بلند مدت این میزان کاهش یابد.

خانمحمدی با تاکید بر اینکه در صورت تداوم افزایش تعرفه واردات در این بخش خودرو سازان داخلی استقبال چندان نمی کنند، تصریح کرد: به همین دلیل فناوری، نوآوری و شکوفایی در این بخش رخ نمی دهد که این معضلات دیگری را نیز در پی دارد.

وی ابراز کرد: کارشناسان واردات خودرو باید با درنظر گرفتن تمامی جوانب و مسایل احتمالی شرایط بهینه برای انجام این مهم رااستخراج کنند و باتوجه به استانداردهای صنعتی، جغرافیایی و قیمتی کشور تعرفه قابل قبولی را برای واردات خودرو تعیین کنند.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واردات خودرو به عوامل و شرایط متعددی بستگی دارد و اتخاد تصمیم ها در این بخش باید به ارتقای شرایط بهینه کیفیتی و قیمتی خودرو منتهی شود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر مشکلاتی در صنعت خودروی کشور وجود دارد که رفع تدریجی آنها نیازمند بررسی و اقدام اصولی و اتخاد تصمیم های متفاوتی در این بخش است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *