آخرین اخبار

ایران خودرو سود داد، سایپا زیان ده شد

دو شرکت ایران خودرو و سایپا که این روزها به لیدر بازار تبدیل شده‌اند، عملکرد 9 ماهه خود را با سود 372 ریالی و زیان 51 ریالی اعلام کرده‌اند.

با اتمام زمان ارائه گزارش های 9 ماهه، دو شرکت ایران خودرو و سایپا عملکرد مالی خود را منتشر کردند.بر این اساس شرکت ایران خودرو در گزارش عملکرد خود پیش بینی سود 324 ریالی هر سهم سال مالی منتهی به اسفند 1393 را با 15 درصد افزایش، 372 ریال اعلام کرد. این پیش بینی در حالی ارائه می شود که فعالان بازار در انتظار تعدیل مثبت قابل توجهی برای این شرکت خودرویی بودند.

ایران خودرو دلیل رشد 15 درصدی پیش بینی سود خود را افزایش قابل توجه در آمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها به دلیل افزایش فروش و بالطبع افزایش موجودی حساب های شرکت نزد بانکها و افزایش قابل توجه در آمد حاصل از سپردهای سرمایه گذاری اعلام کرده است.

این شرکت درباره افزایش بودجه تولید از 510 به 550 هزار دستگاه در سال جاری، نرخ ارز آزاد هر یورو در خریدهای خارجی را 4100 تومان تعیین کرده و گفته است که مبلغ فروش به واسطه افزایش حجم و ترکیب محصولات افزایش داشته و نرخ فروش تغییری نکرده است، علاوه بر اینکه هزینه‌های عمومی و اداری، توزیع و فروش و خالص سایر درآمدها و هزینه‌های عملیاتی با توجه به مبالغ واقعی 9 ماهه، بازنگری و اصلاح شده است.

این در حالی است که شرکت سایپا که برای سال جاری به ازای هر سه 9 ریال سود پیش بینی کرده بود، نه تنها این میزان را پوشش نداد، بلکه از زیان 51 ریالی برای هر سهم خبر داد.این شرکت خودروسازی پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی منتهی به امسال را در اسفند 1392 مبلغ 11 ریال و با سرمایه جدید در مرداد، شهریور و مهر امسال مبلغ 9 ریال اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، با انتشار عملکرد 9 ماهه این دو شرکت مهم بازار سرمایه، شرکت ایران خودرو علی رغم اعلام تعدیل 15 درصدی سود هرسهم با کاهش 4 درصدی قیمت مواجه شده و از صف فروش 11 میلیونی برخوردار است و سهام سایپا نیز با افت 4 درصدی مواجه شده و از 4 میلیون صف فروش برخوردار است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *