آخرین اخبار

رنو در حال بازیابی خود برای بازگشت به بازار خودروسازی ایران است

با ادامه مذاکرات ایران با گروه ۱+۵، شرکت رنوی فرانسه در حال بازیابی خود برای بازگشت به بزرگترین بازار خود در خاورمیانه است.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که مذاکرات درباره برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران در جریان است شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در حال بازیابی خود برای بازگشت به یکی از بزرگترین بازارهای خود در خاورمیانه است.

خودروسازان فرانسوی اخیرا فروش قطعات خودرو به ایران را از سرگرفته‌اند جایی که در آن شریکان ایرانی این شرکت‌ها اقدام به مونتاژ خودروهای فرانسوی می‌کرده‌اند.

شرکت رنو در پی تحریم‌های غرب، انتقال قطعات به ایران را متوقف کرد به خصوص پس از تحریم‌های بانکی، تراکنش‌های بانکی با ایران غیرممکن گردید.

مدیران رنو همچنین سرمایه‌گذاری در شرکت پارس خودرو، شریک ایرانی خود را منوط به برداشته شدن تحریم‌های غرب کرده‌اند.

رنو اخیر قادر شده تا قطعات خودروهای خود را با استفاده از مبادلات با ارزهای محلی انجام دهد.

سخنگوی شرکت رنو اعلام کرده که به دقت مذاکرات در حال انجام میان ایران و گروه 1+5 را زیر نظر دارد تا در صورت نیاز، سطح عادی فعالیت با ایران را از سر بگیرند.

پیش از تحریم‌های قطعات خودرو و مبادلات مالی،‌ ایران سالانه 1.6 میلیون خودرو تولید می‌کرد اما از سال 2012 شرکت فرانسوی پژو سیتروئن مشارکت با ایران را متوقف کرد. دیگر شرکت‌های خودرو سازی نظیر کیاموتورز کره جنوی و چری چین نیز به تولید خودرو در ایران می پردازند اما پس از رفتن پژو و توقف انتقال قطعات توسط رنو، تولید خودرو در ایران به 800 هزار واحد در سال کاهش یافت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *